750 domen w miesiąc

Przez miesiąc trwającej od 17 lipca promocji, Home.pl zarejestrował ponad 500 nowych domen internetowych, a kolejne 250 zostało przetransferowanych do firmy jako do przedstawiciela interesów klientów przed NASK.

Zwiększona aktywność internautów związana jest z obniżką rejestracji domen o 50%. W pierwszych dwóch tygodnia sierpnia liczba nowych rejestracji w home.pl przekroczyła 30 dziennie. Równie często zgłaszane są wnioski o rezerwację domeny. Najczęściej promocją zainteresowane są małe i średnie firmy.

Użytkownicy Sieci korzystają też z możliwości transferu domeny od innych rejestratorów do home.pl. W ten sposób powierzają reprezentację własnych interesów przed NASK, a otrzymują od home.pl obsługę techniczną i administracyjną. Na przełomie lipca i sierpnia dziennie przeprowadzanych było ok. 35 transferów domen dziennie.

Taka popularność rejestracji domen była dla przedstawicieli home.pl zaskoczeniem. „Mimo tego, że nasza promocyjna oferta została zaprezentowana w miesiącach letnich, to spotkała się ze sporym zainteresowaniem rynku - zaznaczył Krystian Stypuła, dyrektor Biura Obsługi Klienta home.pl - Szacujemy, że dynamiczny wzrost rejestracji nowych domen nastąpi w trzecim i czwartym kwartale, w którym to klienci tradycyjnie zwiększają wydatki na teleinformatykę. Naszym priorytetowym celem jest osiągnięcie do końca bieżącego roku pozycji pierwszego alternatywnego rejestratora domen w Polsce.

Home.pl jest dostawcą usług hostingowych, który obsługuje ok. 11 tys. domen, co stanowi ok. 6,6% całego rynku.

Więcej informacji:

http://home.pl