71% Polaków ściąga multimedia na komórkę raz w miesiącu

Jak wynika z raportu Mobile Multimedia 2008, to mężczyźni, osoby ze średnim wykształceniem oraz osoby pomiędzy 20-30 rokiem życia najczęściej pobierają multimedia na komórki. Zaskoczeniem może być fakt, że najczęściej ściągają dane użytkownicy telefonów zamieszkujący polską wieś (33 proc.).

Mężczyźni najczęściej sięgają po gry Java oraz treści wideo, a kobiety (które dużo rzadziej ściągają gry) preferują pliki muzyczne w formacie mp3 i dzwonki polifoniczne.

71 proc. ankietowanych ściąga wszelkiego rodzaju dane raz w miesiącu, 6 proc. robi to trzy razy a 2 proc. deklaruje, że dokonuje nawet więcej niż 5 pobrań w miesiącu. Aż 68 proc. osób, spośród tych, które ściągają muzykę z mobilnej sieci, wybiera muzykę z gatunku disco polo (68 proc.).

Średni koszt pobrania multimediów najwyższy jest w sieci Play i wynosi 4,20 zł, a najniższy w sieci Orange - 3,75 zł (ceny netto).

Metodologia:

Raport powstał w oparciu o wyniki 32 tysięcy ankiet wypełnionych przez użytkowników telefonów komórkowych w okresie styczeń-marzec 2008 roku oraz na postawie analizy pobrań multimediów od stycznia 2007 do marca 2008 zrealizowanych za pośrednictwem Telecom Media.