7 dni z IDG.pl - podsumowanie roku

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Macbook na Intelu - Dla tych, którzy rozważali kupno nowego komputera, początek roku stał się szansą do poszerzenia horyzontów. W sprzedaży pojawiły się pierwsze komputery Apple pracujące na procesorach Intela. Z pozoru zmiana jedynie technologiczna, otworzyła przed posiadaczami tych komputerów nieosiągalne do tej pory możliwości. Po raz pierwszy w historii użytkownicy komputerów z jabłuszkiem dostali do rąk sprzęt, na którym można zainstalować inny system niż mac os x.

Cztery rdzenie od Intela - W mijającym roku dwurdzeniowe procesory na dobre zagościły w naszych komputerach. Czas płynie jednak nieubłaganie i już na początku listopada mogliśmy w praktyce przetestować pierwsze modele czterordzeniowców.

HD TV w Polsce - Telewizory plazmowe oraz LCD przystosowane do odbioru wysokiej rozdzielczości do niedawna pozostawały w Polsce zbędnym luksusem. Do października, kiedy to po raz pierwszy ich posiadacze mogli w pełni docenić ich potencjał. W październiku bowiem wystartowała pierwsza w Polsce platforma cyfrowa oferująca kanały telewizyjne w standardzie High-Definition.

Masowe pozwy piratów w Polsce - W tym roku po raz pierwszy Koalicja Antypiracka pokazała, że nie jest tylko symbolem nieudaczności i kliką agitatorów na rzecz ochrony praw autorskich. W tym roku Polska po raz pierwszy dołączyła do grona krajów, w których do sądów masowo trafiają wnioski o ukaranie piratów.

Ati Kupione przez AMD - Jeśli kupować to z hukiem. Fuzji i przejęć mieliśmy tego roku nie mało, jednak jedna wyróżniała się swoją skalą w szczególności. Mowa oczywiście o zakupie Ati przez AMD.

Konsole Next generation - Mimo iż światowa premiera pierwszej z konsol nowej generacji - Xboxa 360 miała miejsce w zeszłym roku, tak naprawdę walka o prym w tym segmencie branży elektronicznej zaczęła się pod koniec tego roku, kiedy to do sprzedaży trafiły dwa kolejne urządzenia tego typu: PS3 oraz Nintendo Wii.