Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

7 dni z IDG.pl - podsumowanie roku

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Macbook na Intelu - Dla tych, którzy rozważali kupno nowego komputera, początek roku stał się szansą do poszerzenia horyzontów. W sprzedaży pojawiły się pierwsze komputery Apple pracujące na procesorach Intela. Z pozoru zmiana jedynie technologiczna, otworzyła przed posiadaczami tych komputerów nieosiągalne do tej pory możliwości. Po raz pierwszy w historii użytkownicy komputerów z jabłuszkiem dostali do rąk sprzęt, na którym można zainstalować inny system niż mac os x.

Cztery rdzenie od Intela - W mijającym roku dwurdzeniowe procesory na dobre zagościły w naszych komputerach. Czas płynie jednak nieubłaganie i już na początku listopada mogliśmy w praktyce przetestować pierwsze modele czterordzeniowców.

HD TV w Polsce - Telewizory plazmowe oraz LCD przystosowane do odbioru wysokiej rozdzielczości do niedawna pozostawały w Polsce zbędnym luksusem. Do października, kiedy to po raz pierwszy ich posiadacze mogli w pełni docenić ich potencjał. W październiku bowiem wystartowała pierwsza w Polsce platforma cyfrowa oferująca kanały telewizyjne w standardzie High-Definition.

Masowe pozwy piratów w Polsce - W tym roku po raz pierwszy Koalicja Antypiracka pokazała, że nie jest tylko symbolem nieudaczności i kliką agitatorów na rzecz ochrony praw autorskich. W tym roku Polska po raz pierwszy dołączyła do grona krajów, w których do sądów masowo trafiają wnioski o ukaranie piratów.

Ati Kupione przez AMD - Jeśli kupować to z hukiem. Fuzji i przejęć mieliśmy tego roku nie mało, jednak jedna wyróżniała się swoją skalą w szczególności. Mowa oczywiście o zakupie Ati przez AMD.

Konsole Next generation - Mimo iż światowa premiera pierwszej z konsol nowej generacji - Xboxa 360 miała miejsce w zeszłym roku, tak naprawdę walka o prym w tym segmencie branży elektronicznej zaczęła się pod koniec tego roku, kiedy to do sprzedaży trafiły dwa kolejne urządzenia tego typu: PS3 oraz Nintendo Wii.