7 dni z IDG.pl - odcinek 74 (13.04.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Po wielu latach posuchy mamy ostatnio prawdziwy wysyp map internetowych. Od zeszłego roku dostępna jest w Interii, zlokalizowana wersja serwisu Map24.com; na początku roku wystartował Targeo.pl, a 10 kwietnia mapGO.pl. Do grona tego typu serwisów dołączył wczoraj Onet.pl ze swoją wersją serwisu lokalizacyjnego Zumi.pl.

W tym tygodniu minął rok, od powstania domeny .eu. Przez ten czas została ona 3 najpopularniejszą domeną na naszym kontynencie. W domenie, która oferowana jest mieszkańcom, firmom i organizacjom znajdującym się na terenie UE, zarejestrowano ponad 2,5 miliona stron.

Do tej pory wszystko czego dotknęli się panowie Niklas Zennström i Janus Friis okazywało się wielkim sukcesem. Twórcy Kaaza i Skype przygotowali kolejny produkt, który ma zrewolucjonizować Internet i telewizję zarazem.

Turystyczne loty w kosmos do niedawna można było znaleźć jedynie w książkach i filmach science-fiction. Dziś jest to już możliwe i coraz więcej osób chce na własnej skórze przekonać się jak to jest znaleźć się w stanie nieważkości. W zeszły weekend dołączył do nich Charles Simonyi stając się zarazem piątym na świecie kosmicznym turystą.

W zeszłym tygodniu świat obiegła wiadomość, o procesie, jaki wytoczyła Microsoftowi jedna z niezadowolonych klientek. Amerykanka zarzucała korporacji, że zezwalając producentom komputerów na umieszczanie na obudowach "pecetów" logo "Windows Vista Capable" nawet, jeśli na danym komputerze nie da się uruchomić najbardziej zaawansowanych funkcji nowego systemu Microsoftu, dopuszcza się oszustwa. Dziś możemy poznać oficjalne stanowisko giganta z Redmond.

Sony poinformowało, że wycofuje ze sprzedaży tańszą wersję konsoli PlayStation 3. Oficjalnym powodem zaprzestania produkcji jest znikome zainteresowanie tańszą wersją urządzenia.