Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

7 dni z IDG.pl - odcinek 73 (06.04.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Okazuje się, że serwis YouTube ma problemy nie tylko z zawartością swojego serwisu naruszającą prawa autorskie. W ostatnim czasie coraz więcej państw stara się zablokować dostęp do witryny z powodu obraźliwych ich zdaniem treści w nim zamieszczonych.

Komisja Europejska zgłosiła zastrzeżenia co do cennika, jaki obowiązuje w sklepie iTunes Music Store. Formalne skargi zostały już wysłane do siedziby koncernu Apple oraz czterech wielkich firm fonograficznych -EMI, Warner, Sony BMG i Universal. Zaniepokojenie Komisji budzi fakt, iż klienci w różnych częściach globu płacą różne stawki za kupno tych samych materiałów: w USA jest to 99 centów, w UE - 99 eurocentów, a w Wielkiej Brytanii - 79 pensów za kupno pojedynczego utworu.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zajmie się skargami użytkowników Netii i GTS Energis. Zamierza sprawdzić jakość usług świadczonych przez firmy w ramach ich współpracy z Telekomunikacja Polską w oparciu o tzw. Bitstream Access. Czy oznacza to, że TP SA może chwilowo odetchnąć? Niekoniecznie.

W tym tygodniu miała miejsce konferencja Internet Standard i Gazety.pl "Internet 2K7. Gorączka złota." 170 gości, 23 prelegentów i 19 prezentacji poruszających najgorętsze tematy i trendy w dzisiejszym biznesie internetowym - to bilans tego dwudniowego wydarzenia. Przyznane zostały nagrody dla najlepszej firmy i człowieka roku 2006.

Ledwie w sieci pojawił się pierwszy zwiastun od dawna zapowiadanej kontynuacji serii GTA IV, już zrobiło się o nim głośno. Jak zwykle nie poszło tu o przełomowe rozwiązania graficzne czy niesamowitą brutalność gry. Tym razem przeciw projektowi zaprotestowali lokalni politycy z Nowego Jorku.