7 dni z IDG.pl - odcinek 71 (23.03.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Zakończył się tegoroczny CeBIT. Te największe w europie targi technologiczne w tym roku nie przyniosły niemal wiele naprawdę ciekawych rozwiązań czy produktów. Rozczarowanie było widoczne - cześć dziennikarzy nazywało imprezę SecondBIT, bo stoiska firm zapełnione były produktami, które widzieliśmy już na innych targach w Stanach Zjednoczonych czy w Azji.

Cztery miesiące po amerykańskiej i japońskiej premierze, nowa konsola Sony - PlayStation 3 wkracza na stary kontynent. Polska premiera ma miejsce w tym samym czasie. Od 23 marca wszyscy chętni mogą także i w naszym kraju kupować najnowsze dziecko tej firmy.

Firmę Commodore pamiętają dziś już chyba tylko najstarsi gracze, którzy nie jedną noc spędzili nad takimi tytułami jak Defender of the Crown czy International Karate. C64 a potem Amiga były obiektem westchnień setek tysięcy młodych ludzi w latach 80tych XX wieku. Dziś ta zapomniana już trochę marka powraca na światowy rynek oferując tym razem nie tylko rozwiązania dla fanów gier.

Obecny szef Microsoftu, Steve Ballmer, już za miesiąc zawita do Polski. Będzie gościem specjalnym zaplanowanej na 25 i 26 kwietnia konferencji Microsoft Security Summit & Developer Days 2007.