7 dni z IDG.pl - odcinek 69 (09.03.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

W tym odcinku, między innymi:

Doczekaliśmy się oficjalnej premiery systemu Windows Vista i pakietu biurowego Office 2007 na polskim rynku. Od środy, 7 marca, wszyscy ci, którzy z niecierpliwością wyczekiwali nowych produktów giganta z Redmond, mogą się już zaopatrzyć w pudełkowe wersje w pełni zlokalizowanych produktów.

Jak już jesteśmy przy Viście, warto sprawdzić jak nowy system radzi sobie na świecie w miesiąc po swojej oficjalnej premierze. Na przykład w Japonii, szef tamtejszego oddziału Microsoftu powiedział w miniony poniedziałek, że jak na razie jest zadowolony ze sprzedaży.

Po ponad czterech latach nieobecności HP wraca na japoński rynek. Firma zaprezentowała trzy modele komputerów stacjonarnych i jednego laptopa. Cel: zamieszać na rynku zdominowanym przez takich producentów jak Fujitsu, NEC, Toshiba i Sony.

6 marca w Warszawie odbyła się trzecia edycja Nokia Business Conference. Zebrało się na niej ponad 400 przedstawicieli kadry menedżerskiej i specjalistów oraz reprezentantów mediów. Uczestnicy dyskutowali o nowych trendach i technologiach w komunikacji mobilnej.

Microsoft ogłosił, że Shadowrun, First Person Shooter, którego premiera zapowiadana jest na koniec 2007 roku będzie dostępny na konsolę Xbox 360 I Pecety. Co więcej, gracze grający na obu platformach będą mogli toczyć ze sobą pojedynki przez Xbox Live. To pierwsza taka gra nowej generacji.