Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

7 dni z IDG.pl - odcinek 69 (09.03.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

W tym odcinku, między innymi:

Doczekaliśmy się oficjalnej premiery systemu Windows Vista i pakietu biurowego Office 2007 na polskim rynku. Od środy, 7 marca, wszyscy ci, którzy z niecierpliwością wyczekiwali nowych produktów giganta z Redmond, mogą się już zaopatrzyć w pudełkowe wersje w pełni zlokalizowanych produktów.

Jak już jesteśmy przy Viście, warto sprawdzić jak nowy system radzi sobie na świecie w miesiąc po swojej oficjalnej premierze. Na przykład w Japonii, szef tamtejszego oddziału Microsoftu powiedział w miniony poniedziałek, że jak na razie jest zadowolony ze sprzedaży.

Po ponad czterech latach nieobecności HP wraca na japoński rynek. Firma zaprezentowała trzy modele komputerów stacjonarnych i jednego laptopa. Cel: zamieszać na rynku zdominowanym przez takich producentów jak Fujitsu, NEC, Toshiba i Sony.

6 marca w Warszawie odbyła się trzecia edycja Nokia Business Conference. Zebrało się na niej ponad 400 przedstawicieli kadry menedżerskiej i specjalistów oraz reprezentantów mediów. Uczestnicy dyskutowali o nowych trendach i technologiach w komunikacji mobilnej.

Microsoft ogłosił, że Shadowrun, First Person Shooter, którego premiera zapowiadana jest na koniec 2007 roku będzie dostępny na konsolę Xbox 360 I Pecety. Co więcej, gracze grający na obu platformach będą mogli toczyć ze sobą pojedynki przez Xbox Live. To pierwsza taka gra nowej generacji.