7 dni z IDG.pl - odcinek 68 (02.03.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

W miarę upływu czasu, telewizja wysokiej rozdzielczości staje się coraz bardziej popularna. Zabrakło jednak do tej pory rozwiązania, pozwalającego cieszyć się w domowym zaciszu nie tylko filmami HD, ale również zdjęciami z aparatów cyfrowych. Sony postanowiło tę lukę wypełnić.

Firmy z wielu sektorów branży nano-technologicznej zgromadziły się na targach NanoTech 2007 w Japonii, by zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania. Impreza przyciągnęła ponad 40 tysięcy osób. Nie zabrakło na niej kilku ciekawostek.

Do naszej redakcji trafił telefon Samsung SGH D900. Podczas III światowego kongresu GSM w Barcelonie otrzymał on nagrodę Global Mobile Award Stowarzyszenia GSM dla najlepszego telefonu komórkowego GSM 2007. Postanowiliśmy przyjrzeć się mu dokładniej.

Minimalizowanie kosztów przy zakupie nowego sprzętu biurowego jest utrapieniem wielu klientów chcących zaoszczędzić pieniądze. Na przeciw ich oczekiwaniom wychodzą firmy NEC i jej indyjski partner Sify, które wspólnie zamierzają wprowadzić na rynek terminale posiadające funkcjonalność stacjonarnego peceta.

W tym tygodniu zakończyliśmy drugi etap naszej akcji "Podrasuj Swój Komputer". Wciąż trwa weryfikacja przyznanych ocen. Wielki finał już 13 marca.