7 dni z IDG.pl - odcinek 66 (16.02.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

W tym odcinku, między innymi: Kontynuując trend zwiększania ilości rdzeni w procesorach, naukowcy Intela stworzyli chip zawierający ich aż 80. Potrafi on wykonać ponad bilion operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę i co chyba jest największym zaskoczeniem, zużywa mniej energii niż procesory stosowane w domowych pecetach.

Początek lutego to dla wszystkich maniaków mobilnych rozwiązań czas, kiedy to kierują swoje spojrzenia na Barcelonę. Tak jak co roku odbywa się tam 3 GSM World Congres, na którym najwięksi producenci telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych prezentują najnowsze osiągnięcia swoich firm.

W czwartek Mitsubishi Electrics pokazało jak wygląda centrum badawczo-rozwojowe firmy w leżącej na zachód od Tokio Kamakurze umożliwiając bliższe przyjrzenie się projektom i nowym technologiom, które być może pojawią się w przyszłości na rynku.

W tym tygodniu miała miejsce jedna z największych na świecie konferencji poświęcona bezpieczeństwu. Do San Francisco ściągnęło ponad 340 wystawców. To o sto więcej niż na poprzedniej edycji imprezy RSA Security.

Pierwszy etap konkursu "Podrasuj Swój Komputer" - przyjmowanie zgłoszeń - został zakończony. Teraz użytkownicy mogą głosować na wybrane komputery.