7 dni z IDG.pl - odcinek 64 (02.02.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Mówiło się o nim od 5 lat. Nowy system operacyjny Microsoftu trafił wreszcie na sklepowe półki. We wtorek miała miejsce oficjalna premiera systemu Windows Vista i pakietu Office 2007.

Wielu użytkowników neostrady tp jak i jej niedoszłych klientów narzekało na limity transferu danych. Teraz Telekomunikacja Polska wytrąca im ten argument z rąk, znosząc je całkowicie bez dodatkowych opłat. To jednak nie wszystkie niespodzianki jakie dla klientów szykuje TP SA.

IBM i Intel zaprezentowały w zeszły weekend podobne rozwiązania w dziedzinie produkcji chipów. Technologia pozwoli na tworzenie mniejszych i szybszych układów scalonych i jest ostatnim krokiem potrzebnym do zapoczątkowania produkcji procesorów wykonanych w 45 nm architekturze.

Japoński Turbolinux już w lutym rozpocznie sprzedaż sygnowanego własną marką odtwarzacza multimedialnego o nazwie Wizpy. Co ciekawe, to pracujące pod kontrolą Linuksa urządzenie po podłączeniu do komputera pozwoli na uruchomienie na nim systemu spod znaku pingwina.

Posiadając stary komputer, który nie spełnia naszych oczekiwań, mamy ochotę się go pozbyć i zacząć rozglądać się za czymś nowym. Wszystkim tym, którym takie myśli chodzą po głowie radzimy się na jakiś czas z tą decyzją wstrzymać. IDG.pl wraz z Komputronikiem ogłasza konkurs w którym główną nagrodą jest modernizacja komputera za kwotę 10 000 zł.

Kalendarium