7 dni z IDG.pl - odcinek 61

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Stan Nevada znany jest głównie z miasta Las Vegas - Mekki hazardzistów, ryzykantów i ludzi ogarniętych szałem szybkiego zysku. Jednak w ostatnich dniach to pustynne miasteczko przeżyło najazd zgoła innych fanatyków - tych zainteresowanych najnowszą elektroniką. To co ich przyciągnęło do miasta grzechu to coroczna impreza Computer Electronic Show 2007. W tym odcinku prezentujemy garść kolejnych nowości pokazanych na targach.

Steve Jobs znany jest z tego, że urządzenia, które na rynek wprowadza jego firma Apple, stają się obiektem pożądania i ikoną nowoczesności dla setek milionów ludzi na całym świecie. Tak było w przypadku iPoda i tak będzie najprawdopodobniej w przypadku iPhona, produktu który został zaprezentowany na imprezie MacWorld, na której co roku, fani produktów spod znaku jabłuszka dowiadują się co firma przygotowała dla nich na najbliższe miesiące.

W zeszłym tygodniu pojawiły się nieoficjalne informacje, że Telekomunikacja Polska zwiększy prędkości transferu niemal wszystkim dotychczasowym klientom neostrady tp związanym umowami terminowymi. Informacja ta nie pojawiła się jednak na witrynie Telekomunikacji Polskiej a na temat sprawy firma wypowiedziała się dopiero, gdy sprawą zajął się Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Premiera jednej z najbardziej oczekiwanych gier cRPG roku 2007 - polskiego Wiedźmina zbliża się wielkimi krokami. Pokazywana na międzynarodowych targach produkcja studia CD projekt red budzi ogromne zainteresowanie, spodziewany jest więc spory sukces. Niedawno twórcy gry podpisali umowę z firmą ATARI, znana już z takich produkcji jak Neverwinter Nights czy Temple of Elemental Evil. Zobaczmy co na temat gry ma jej główny programista - Michał Madej. Pełen wywiad jest już do obejrzenia w IDG TV.