7 dni z IDG.pl - odcinek 60

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Pamiętacie film "Raport Mniejszości"? W jednej ze scen Główny bohater wchodzi do sklepu gdzie jest witany z imienia i nazwiska przez kobietę na monitorze. Science-fiction? Wciąż jeszcze tak, chociaż nie do końca. Przynajmniej w Japonii.

Mimo że do oficjalnej premiery systemu Windows Vista pozostało już niecałe kilka tygodni, Microsoft, nie spoczął na laurach i wprowadza coraz to nowsze usługi, dzięki którym korzystanie z nowego produktu ma jeszcze bardziej ułatwić życie potencjalnym klientom.

Rynek płaskich telewizorów jak nazywamy potocznie wyświetlacze LCD i Plazmowe miał niebawem zostać poszerzony o kolejną technologię zwaną SED. Miał, gdyż z racji pozwu jaki złożyła przeciwko producentowi wyświetlaczy w tej technologii jedna z firm posiadająca patent do jego wytwarzania, z pewnością opóźni rynkową premierę tego typu urządzeń, planowaną na koniec 2007 roku.

Od premiery najbardziej oczekiwanego rozszerzenia świata, World of WarCraft: Burning Crusade, dzieli nas już tylko 11 dni. Fakt, że produkt trafi na zachodnie półki sklepowe dokładnie 16 stycznia 2007 roku potwierdza informacja o tym, że projekt uzyskała już status "gold". Oznacza to, że jest gotowy, a od debiutu na rynku dzieli go już tylko pobyt w tłoczni.

Wszystkich, którzy z niecierpliwością wypatrują nadchodzącego MMORPGA Warhammer Online: Age of Reckoning niespodziewanie uderzyła plotka o tym, jakoby gra miała ukazać się również na konsole! Jeśli pogłoski okażą się prawdziwe, to tytuł z pewnością otrzyma setki tysięcy dodatkowych zwolenników. Czy dogoni arcypopularnego WoWa?