7 dni z IDG.pl - odcinek 54

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Tegoroczne III Forum na Rzecz Usług Szerokopasmowych organizowanej przez tygodnik Computerworld odbyło się pod hasłem Przyszłość broadbandu w Polsce. Blisko pół tysiąca uczestników wzięło udział w prowadzonych przez specjalistów prezentacjach, wykładach i warsztatach dotyczących najnowszych usługa dostępowych, Web 2.0 oraz przenikaniu się świata internetu i telewizji.

Wiele wskazuje na to, że od stycznia będzie można zamawiać Neostradę, bez konieczności zakupu usług telefonii stacjonarnej i opłacania abonamentu telefonicznego. Czyżby miały ziścić się marzenia wielu klientów Telekomunikacji Polskiej zmuszonych przez tego operatora do korzystania z niechcianych usług?

Wojna między konsolami trzeciej generacji rozszerza swój front. Od Niedzieli w sprzedaży jest trzecia już konsola, tym razem zaprezentowana przez Nintendo.

Urządzenia łączące w sobie komputer i telefon komórkowy są bardzo przydatne dla biznesmenów będących często w podróży. Ale czy tylko? Firma Palm postawiła sobie to pytanie i przygotowała model smartfona, który może zainteresować również zwykłych użytkowników. Mowa tu o modelu Treo 680 na który firma rozpoczęła zbieranie zamówień.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jakie witryny są najczęściej odwiedzane przez polaków? Prezentujemy listę najpopularniejszych witryn i komunikatorów we wrześniu. To najnowsze wyniki pochodzące z badania Megapanel Gemius/PBI. Prezentowane są zawsze z dwumiesięcznym opóźnieniem, ze względu na proces analizy danych.