Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

7 dni z IDG.pl - najnowszy odcinek

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Kraj kwitnącej wiśni znany jest z tego, że większość nowinek technologicznych, swój debiut ma właśnie na tamtejszym rynku. W tym tygodniu tłumnie odwiedzanym miejscem są targi Ceatec 2006, w Japonii, na których prezentowane są tak chętnie kupowane przez potomków samurai nowoczesne urządzenia i gadżety.

W Środę 4 października, w Teatrze Narodowym w Warszawie wręczone zostały nagrody w ramach X Edycji Konkursu Lider Informatyki. Tegoroczna gala była szczególna, gdyż z okazji jubileuszu konkursu przyznano również tytuły Liderów Informatyki X-lecia.

Nie do dziś wiadomo, że internet może być źródłem gigantycznych przychodów. Czasami by osiągnąć duży sukces wystarczy dobry pomysł i już można zacząć szukać swojego nazwiska na liście najbogatszych mieszkańców naszego globu. W tym tygodniu swój pomysł - nowy serwis internetowy iLoggo - zaprezentował Rafał Mrzygłocki wraz z partnerem technologicznym, spółką ATM. S.A.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o nowych czterordzeniowych procesorach firmy Intel. Na odpowiedź jego konkurenta - AMD - nie musieliśmy czekać długo. W trzecim kwartale 2007 roku trafią na rynek nowe czterordzeniowe procesory tego producenta - modele Athlon 64 FX i Athlon 64 X4. Obydwa będą bazować na rdzeniu Altair i wykonane zostaną w technologii 65 nanometrów.