7 dni z IDG.pl - najnowszy odcinek

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Kraj kwitnącej wiśni znany jest z tego, że większość nowinek technologicznych, swój debiut ma właśnie na tamtejszym rynku. W tym tygodniu tłumnie odwiedzanym miejscem są targi Ceatec 2006, w Japonii, na których prezentowane są tak chętnie kupowane przez potomków samurai nowoczesne urządzenia i gadżety.

W Środę 4 października, w Teatrze Narodowym w Warszawie wręczone zostały nagrody w ramach X Edycji Konkursu Lider Informatyki. Tegoroczna gala była szczególna, gdyż z okazji jubileuszu konkursu przyznano również tytuły Liderów Informatyki X-lecia.

Nie do dziś wiadomo, że internet może być źródłem gigantycznych przychodów. Czasami by osiągnąć duży sukces wystarczy dobry pomysł i już można zacząć szukać swojego nazwiska na liście najbogatszych mieszkańców naszego globu. W tym tygodniu swój pomysł - nowy serwis internetowy iLoggo - zaprezentował Rafał Mrzygłocki wraz z partnerem technologicznym, spółką ATM. S.A.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy was o nowych czterordzeniowych procesorach firmy Intel. Na odpowiedź jego konkurenta - AMD - nie musieliśmy czekać długo. W trzecim kwartale 2007 roku trafią na rynek nowe czterordzeniowe procesory tego producenta - modele Athlon 64 FX i Athlon 64 X4. Obydwa będą bazować na rdzeniu Altair i wykonane zostaną w technologii 65 nanometrów.