7 dni z IDG.pl - co znajdziecie najnowszym odcinku

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Mamy pierwsze grupowe pozwy w Polsce przeciwko internautom, którzy rozpowszechniali nielegalne utwory muzyczne i filmy w sieci. ZPAV we współpracy z Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego uczestniczył w akcji przeprowadzonej jednocześnie w 17 krajach na świecie. Do polskich sądów trafiło 59 pozwów o naruszenie przepisów prawa autorskiego.

Po wielu latach oczekiwania pojawiła się nowa, finalna wersja przeglądarki internetowej Internet Explorer w wersji 7. Od środy wieczorem można ją pobierać ze stron Microsoftu. Co ciekawe już dzień później specjaliści z Secunia odnaleźli pierwszą lukę w programie.

W tym tygodniu miała miejsce wielka premiera Xboxa 360 na polskim rynku. Szkoda tylko, że spóźniona o rok w stosunku do reszty świata. Tyle czasu zajęło bowiem firmie Microsoft oficjalne wprowadzenie na nasz rynek swojej konsoli. Premiera dość na wyrost gdyż konsolę od dawna bez problemu można kupić w wielu sklepach.

Po pięciu latach od wprowadzenia pierwszego egzemplarza, niezwykle popularnego odtwarzacza mp3 iPoda, firma Apple zdecydowała się na bardzo poważne odświeżenie gamy swoich produktów. Na specjalnym pokazie w warszawskim hotelu Sheraton zaprezentowano najnowsze odsłony iPoda, iPoda nano i iPoda Shuffle.

Bezpieczeństwo jest nadal kluczową kwestią jaka nurtuje branżę IT. Właśnie jemu poświęcona była dwudniowa konferencja Secure, której patronem medialnym był tygodnik Computerworld.

Zapraszamy do oglądania.