7 dni z IDG.pl - Zobacz najciekawsze wydarzenia mijającego tygodnia

"7 dni z IDG.pl" to cykliczny, telewizyjny program informacyjny portalu IDG.pl. Przedstawiamy w nim najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas mijającego tygodnia. W każdym odcinku znajdziecie informacje o tym co ciekawego zdarzyło się zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Kolejny tydzień obfitujący w ciekawe wydarzenia. W środę obchodziliśmy 41 rocznicę opublikowania przez Gordona Moore'a, współzałożyciela firmy Intel, słynnego "Prawa Moore'a". Przypomnimy jak brzmiało ono w wersji pierwotnej i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy nadal jest ono aktualne.

Bezpieczeństwo komputera w dużej mierze zależy od użytkownika. Często to on jest tym ogniwem które jest najsłabsze. W tym tygodniu mogliście przeczytać obszerny wywiad z Michałem Jarskim, ekspertem ds. bezpieczeństwa z firmy Internet Security Systems. My zaś zapytaliśmy przechodniów jak oni dbają o swoje maszyny.

Wczoraj do redakcji dotarł mail, w którym użytkownik skarży się na poczynania jednego z internetowych sklepów komputerowych. Szerzej o historii przeczytacie w artykule "Interwencja: kupujesz w e-sklepie, zatrudnij adwokata". Jakiej reakcji po sklepie spodziewali się mieszkańcy stolicy? Sprawdziliśmy.

Ponadto w tym tygodniu do sprzedaży trafił jubileuszowy numer PC World. 20 lat minęło od ukazania się pierwszego numeru tego najpopularniejszego w Polsce pisma dla miłośników nowinek technologicznych, komputerów i oprogramowania. Pokażemy Wam jak wyglądał pierwszy numer tego pisma a także jak ewoluował do tej postaci, którą nabyć możecie w kiosku.

Oprócz tego jak co tydzień ciekawe programy i gry polecane przez naszych redakcyjnych kolegów, a także kartka z komputerowego kalendarza. Zapraszamy na 7 dni z IDG.pl