7 dni z IDG.pl - Kolejny odcinek już w sieci

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

W tym tygodniu w San Francisco odbyła się kolejna edycja Intel Developer Forum. Jak zwykle przedstawiciele Intela nie zawiedli i zaprezentowali kilka interesujących nowości trafią na rynek w najbliższych miesiącach.

We wtorek polska wikipedia obchodziła swoje 5 urodziny. Z tej okazji na specjalnie zorganizowanym zlocie polskich wikipedystów pojawił się jej twórca sam Jimmy Jimbo Wales.

Podczas zakończonego już w tym tygodniu Tokio Game Show, na graczy czekało wiele niespodzianek. Jednak jedną z największych jaka ich spotkała była wiadomość o tym że sony obniżyło planowaną cenę sprzedaży swojej najnowszej konsoli czyli playstation 3.

Liczba posiadaczy komórek na świecie rośnie w nieprawdopodobnym tempie. Producenci telefonów prześcigają się we wzornictwie i funkcjonalnościach swoich nowych modeli. Prym w tym wiedzie fiński producent komórek Nokia, która zaprezentowała swój nowy model telefonu o symbolu N95.

Coraz więcej ludzi ma dostęp do szerokopasmowego Internetu. Nie jest to wciąż większość, lecz plany ekspansji i wizje przyszłości co i raz przedstawiają kolejne firmy. Tym razem nasz narodowy operator w postaci Telekomunikacji Polskiej zaprezentował swoją wizję domu przyszłości oraz funkcji jakie będzie on spełniał. Oczywiście dzięki usługom przez niego oferowanym.