64% listów to spam

Ze statystyk firmy Brightmail's Probe Network wynika, że w kwietniu spam stanowił prawie dwie trzecie przesyłanych e-maili. Zwiększył się odsetek niezamówionych listów z ofertami firm turystycznych oraz reklam dotyczących zdrowia i higieny.

Zdaniem Brightmail's Probe Network liczba spamu wciąż rośnie, a w kwietniu stanowiła prawie dwie trzecie otrzymywanej korespondencji. Firma Postini twierdzi, że w ubiegłym miesiącu natężenie spamu było jeszcze większe i wyniosło 78% ogółu przesyłanych wiadomości. Postini szacuje, że w maju spam będzie stanowił 80% korespondencji.

Wciąż najwięcej spamu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych – 60% wszystkich niechcianych wiadomości wysyłanych jest zza oceanu. Coraz więcej niezamówionej korespondencji wysyłają również Chiny. Na trzecim miejscu jest Brazylia, a na czwartym Korea Południowa.

W kwietniu najczęściej do naszych skrzynek pocztowych zaglądał wirus Netsky. Klienci Postini otrzymali 5,9 mld wiadomości zawierających "insekta". Firma dodaje, że od marca do kwietnia liczba przesyłanych wirusów wzrosła o 24%.