63,7% internautów jest zakochanych

Jeśli jesteś żonaty lub zamężna i korzystasz z internetu - spada prawdopodobieństwo, że z partnerem będziesz świętować w Walentynki. Małżeństwa, w których jest choć jeden internauta wydają się najmniej zakochane według badania gemiusAdHoc. Aktywniejsi są rozwodnicy i żyjący w separacji. Najpopularniejszym sposobem uczczenia Walentynek przez internautów jest obsypywanie prezentami... Rzadko kupowanymi w internecie.

98,8% wszystkich przebadanych internautów słyszało o takim święcie jak Walentynki. 63,7% zamierza je obchodzić, przy czym nieco więcej kobiet niż mężczyzn - odpowiednio 67,2% versus 59%.

63,7% wszystkich internautów planuje świętować Walentynki. Najwięcej w grupie internautów w wieku 25-34 lat - aż 72,5%. W grupie internautów w wieku 15-24 lat też będzie świętować więcej osób niż przeciętnie w populacji internautów, bo 65,4%. Widać, że Walentynki są bardziej popularne wśród osób młodszych, choć na polskim gruncie święto przyjęło się dość dobrze we wszystkich grupach wiekowych. Co druga osoba w wieku powyżej 55 lat ma zamiar je obchodzić.

30,5% przebadanych internautów zamierza wysłać kartkę swojej sympatii - zwykłą pocztą 44,8%, e-mailem 30,3% a 10,9% da kartkę osobiście.

Plany internautów na Walentynki

Plany internautów na Walentynki

Maskotki, słodycze, bielizna - to słodkie prezenty na słodkie święto Walentego. Mało kto zamierza je kupić w internecie. Z 253 internautów, którzy zadeklarowali, że chcą podarować prezent, jedynie około 2% chce go kupić online. Jedynie ci, którzy planują kupić kosmetyk, wykazali nieco większą skłonność do nabycia go w internecie - taki zamiar zadeklarowało 4% ankietowanych.

Mężczyźni chętniej kupują w internecie perfumy i biżuterię, kobiety - maskotki, słodycze i kosmetyki.

Jakie prezenty i gdzie kupią badani internauci - w podziale na płeć

Jakie prezenty i gdzie kupią badani internauci - w podziale na płeć

Najwięcej, bo prawie 40% osób, przeznaczy na prezenty kwoty rzędu 21-50 zł, 26% ankietowanych 51-100 zł. Z badań wynika, że generalnie kobiety zamierzają wydać mniej od mężczyzn. Prawie 57% z nich planuje wydać mniej niż 50 zł, podczas gdy prawie 48% mężczyzn chce na prezenty wydać co najmniej 50 zł. Kwiaty przez internet zamówi jedynie 2% mężczyzn internautów, gdy aż 84% planujących kupić je partnerce zrobi to w zwykłej kwiaciarni.

Wdowy i wdowcy oraz osoby pozostające w wolnych związkach starają się najbardziej ze wszystkich internautów. Najmniej zwolenników obchodów święta Zakochanych jest o dziwo wśród małżeństw. Aż 40% internautów, którzy założyli rodziny nie ma zamiaru obchodzić Walentynek...

Obchodzenie Walentynek przez internautów w podziale na stan cywilny

Obchodzenie Walentynek przez internautów w podziale na stan cywilny

Badanie przeprowadzono na witrynach korzystających z bezpłatnego audytu site-centric stat.pl/PBI. Losowo wyświetlały się na nich ankiety. W badaniu zebrano 1050 kwestionariuszy wypełnionych do końca przez osoby powyżej 15 roku życia. Spośród wypełnionych ankiet w sposób kwotowy wybrano próbę właściwą odpowiadającą strukturze internautów w Polsce w oparciu o dane z badania Interbus TNS OBOP za grudzień 2005.