Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

60 mln mobilnych internautów

Już ponad 60 milionów Japończyków, spośród ponad 126 mln osób zamieszkujących Kraj Kwitnącej Wiśni, korzysta z dostępu do Internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Podczas gdy prawie 74 mln Japończyków posiada telefony komórkowe, ponad 60 mln z nich korzysta za ich pomocą z Internetu – na podstawie danych uzyskanych od japońskich operatorów mobilnych ocenia Telecommunications Carriers Association. Mimo, że apetyt na mobilny Internet jest w Jponii nadal spory, to jednak dynamika przyrostu liczby użytkowników jest znacznie mniejsza niż w latach poprzednich. Podczas gdy w styczniu br. przybyło 700 tys. użytkowników mobilnego Internetu, to w tym samym miesiącu roku 2002 o 200 tys. więcej, a w styczniu roku 2001 liczba ta zwiększyła się o 2,4 mln.

Ponad połowa (36,6 mln) ze wspomnianych 60 mln użytkowników to abonenci oferowanej przez NTT DoCoMo telefonii I-mode. Drugi w kolejności jest operator KDDI z niemal 12 mln mobilnych internautów, zaś trzeci Vodafone z 11,7 mln użytkowników.