Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

60% Brytyjczyków: telefony są zbyt skomplikowane

Ponad połowa Brytyjczyków twierdzi, że obecne na rynku telefony komórkowe są zbyt skomplikowane i oferują za dużo funkcji, w których trudno się zorientować. Badanie na ten temat przeprowadziła firma FoneBank.

Brytyjska firma FoneBank, zajmująca się skupowaniem starszych telefonów i oddawaniem ich do recyklingu, przeprowadziła badanie opinii użytkowników telefonów komórkowych na temat urządzeń, które posiadają lub chcą kupić.

W wywiadzie telefonicznym aż 61% respondentów stwierdziło, że obecne na rynku telefony komórkowe są zbyt skomplikowane i oferują stanowczo za dużo zupełnie niepotrzebnych funkcji. 45% osób dodało, że korzysta nawet z możliwości odtwarzania plików MP3 w swoich urządzeniach.

Kolejne 30% zapytanych stwierdziło, że zupełnie nie obchodzi ich jakość zdjęć robionych za pomocą posiadanego telefonu. Połowa respondentów dodała też, że używa telefonu tylko do wykonywania połączeń telefonicznych oraz pisania wiadomości tekstowych. 40% osób zaznaczyło, że decydując się na zakup nowego urządzenia bierze pod uwagę głównie łatwość jego obsługi.

FoneBank podkreśla, że 72% Brytyjczyków twierdzi, iż telefony komórkowe są teraz bardziej zawodne niż niegdyś. Tyle samo osób dodaje, że dokonuje zmiany telefonu co minimum dwa lata.

"Panuje przekonanie, że klienci przykładają wagę do "pikseli i megabitów", choć prawda jest taka, że większość z nich chce mieć po prostu łatwe w obsłudze urządzenie do wykonywania połączeń telefonicznych i pisania wiadomości tekstowych. Mało kogo interesuje przeglądanie zasobów internetowych, wysyłanie e-maili czy nawet słuchanie piosenek" - powiedział Mark Harrison, dyrektor Fonebank.

FoneBank zapytał Brytyjczyków, który telefon uważają za najlepszy produkt rynkowy ostatnich 10 lat. Większość wskazała model Motorola V3 RAZR, który miał premierę... w 2004 roku. Warto dodać, że telefon ten jest bardzo popularny również na rynku Stanów Zjednoczonych, gdzie dominował w rankingach sprzedaży aż do premiery iPhone'a (zobacz: USA - iPhone 3G detronizuje Motorolę RAZR V3).