6 milionów złotych pójdzie na promocję Wiedźmina 2[WIDEO]

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, zbliża się wielkimi krokami. Premiera już 17 maja, a CD Projekt rozpoczyna kampanię reklamową. Michał Gembicki, dyrektor zarządzający, ogłosił, że budżet na promocję gry w Polsce wyniósł aż 6 milionów złotych.

6 milionów złotych pójdzie na promocję Wiedźmina 2[WIDEO]
Pierwsza część
była wielkim wydarzeniem dla polskiego świata gier komputerowych. Premiera "dwójki" to w jeszcze większym stopniu wydarzenie kulturowe, ale i biznesowe. CD Projekt przygotował oszałamiającą kampanię reklamową, która w samej Polsce ma pochłonąć aż 6 milionów złotych. Jak udało nam się dowiedzieć, około 40% tej kwoty to wydatki na reklamę w Internecie.

O tym jak poważnie CD Projekt traktuje , niech świadczy fakt, że główna bohaterka gry znajdzie się na rozkładówce majowego numeru polskiego Playboya. Jak zapewniają twórcy, dołożone zostaną wszelkie starania, aby podobna sesja znalazła się również w edycji amerykańskiej.

Reklamy Wiedźmina 2, zaczną się pojawiać z coraz większą intensywnością już w najbliższym czasie. Oprócz standardowych reklam displayowych, zapowiedziane zostały interaktywne filmy, które zapewne znajdą się na serwisie YouTube.

Więcej o sprawach związanych z wejściem Wiedźmina 2 na polski rynek opowiedział nam Michał Gembicki, dyrektor zarządzający w firmie CD Projekt.