6 milionów złotych pójdzie na promocję Wiedźmina 2[WIDEO]

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, zbliża się wielkimi krokami. Premiera już 17 maja, a CD Projekt rozpoczyna kampanię reklamową. Michał Gembicki, dyrektor zarządzający, ogłosił, że budżet na promocję gry w Polsce wyniósł aż 6 milionów złotych.

6 milionów złotych pójdzie na promocję Wiedźmina 2[WIDEO]
Pierwsza część Wiedźmina była wielkim wydarzeniem dla polskiego świata gier komputerowych. Premiera "dwójki" to w jeszcze większym stopniu wydarzenie kulturowe, ale i biznesowe. CD Projekt przygotował oszałamiającą kampanię reklamową, która w samej Polsce ma pochłonąć aż 6 milionów złotych. Jak udało nam się dowiedzieć, około 40% tej kwoty to wydatki na reklamę w Internecie.

O tym jak poważnie CD Projekt traktuje Wiedźmina 2, niech świadczy fakt, że główna bohaterka gry znajdzie się na rozkładówce majowego numeru polskiego Playboya. Jak zapewniają twórcy, dołożone zostaną wszelkie starania, aby podobna sesja znalazła się również w edycji amerykańskiej.

Reklamy Wiedźmina 2, zaczną się pojawiać z coraz większą intensywnością już w najbliższym czasie. Oprócz standardowych reklam displayowych, zapowiedziane zostały interaktywne filmy, które zapewne znajdą się na serwisie YouTube.

Więcej o sprawach związanych z wejściem Wiedźmina 2 na polski rynek opowiedział nam Michał Gembicki, dyrektor zarządzający w firmie CD Projekt.