6.5 mln zł pożyczek na Finansowo.pl

Dokładnie rok temu powstało Finansowo.pl - jeden z pierwszych polskich serwisów typu social lending. W ciągu 12 miesięcy przez serwis przepłynęło ponad 6.5 miliona złotych, a do końca roku, jak odważnie przewidują twórcy, może to być nawet 20 milionów.

- "Finansowo.pl wyspecjalizowało się w mikro pożyczkach rzędu 50-400 złotych. Pożyczkobiorcy, którzy potrzebują takich środków, stanowią bardzo aktywną grupę użytkowników. Świadczy o tym fakt, że w ostatnim miesiącu przez serwis przepłynęło ponad 800 000 złotych. Szczególnie ciekawie wygląda to przy porównaniu kwot pojedynczych aukcji na serwisach konkurencyjnych. Średnia kwota pojedynczej aukcji na Smavie to ok. 10 000 złotych, natomiast w przypadku Kokosa jest to kwota 3 500 złotych" - mówi Rafał Agnieszczak, pomysłodawca serwisu.

Twórcy Finansowo.pl zapowiadają na najbliższe miesiące wiele nowych funkcjonalności i jeszcze szybsze tempo wzrostu, wzmocnione głównie przez bardziej rygorystyczną politykę kredytową banków. - Już w kwietniu chcemy przekroczyć granicę 1 000 000 złotych pożyczek i każdego miesiąca odnotowywać kilkunastoprocentowy wzrost - mówi Paweł Moczulski, product manager Finansowo.pl.

Finansowo.pl to jeden z czterech serwisów na polskim rynku social lending. Właścicielem Finansowo.pl jest Kreativ Sp. z o.o.

Patrz też:

Polish social lending: profil użytkownika