58 tys. zł za domenę telefony.pl

Dom Inwestycyjny Tracor Partners za kwotę 13 500 EUR (58 000 PLN) nabył domenę telefony.pl. Transkacja uplasowała się na pierwszym miejscu w cotygodniowym rankingu DNJournal.com wśród najwyższych cen osiągniętych przez domeny krajowe.

13 500 EUR (t. 58 000 PLN) to suma za jaką Dom Inwestycyjny Tracor Partners nabył za pośrednictwem platformy Sedo domenę telefony.pl. Nabywca ten w listopadzie 2008 r. kupił także domenę lekarze.pl za 14 000 EUR.

Wysoka kwota transakcji sprawiła, że telefony.pl zajęły pierwsze miejsce w rankingu najdrożej sprzedanych domen krajowych (ccTLD) opracowanym przez DNJournal.com, oraz dziewiątą lokatę w zestawieniu globalnym (na pierwszą trójkę w tej kategorii złożyły się: LiveStream.com - 100 tys. EUR, Jeddah.com - 58 tys. EUR, LevelUp.com - 50 tys. EUR).

W dwóch innych transakcjach sprzedane zostały krajowe domeny: tools.pl (10 000 EUR) oraz cash.pl (4 000 EUR).

Wśród innych ubiegłotygodniowych wartościowych transakcji wymienić warto: kupno domeny obiady.pl za 15 tys. PLN oraz energiawiatrowa.pl, za kwotę 9 tys. PLN. W sumie najdroższe i ujawnione transkacje przeprowadzone na domenach .pl w ubiegłym tygodniu osiągnęły wartość blisko 150 tys. PLN, co potwierdza potencjał branży domainingu oraz fakt, że w dalszym ciągu można nabyć ciekawe domeny w dosyć korzystnych cenach.

Źródło: http://danieldryzek.pl