500 diamentów i iPhone 4

Trwa wyścig o miano najdroższego telefonu świata. Po urządzeniu wycenionym na milion dolarów, na rynku pojawiają się iPhone'y, w których obudowie umieszczono ponad pięćset diamentów. Cena? Lepiej nie pytać.

500 diamentów i iPhone 4
Autorem nowego najdroższego telefonu świata jest brytyjski designer Stuart Hughes. Na zlecenie australijskiego biznesmena stworzył on dwa iPhone’y czwartej generacji, z których każdy wart jest około czterech milionów dolarów.

Skąd taka cena? Każde z urządzeń zostało ozdobione ponad 500 diamentami bez widocznych skaz. To jednak jeszcze nie koniec. W przycisku "home" znalazły się dwa kamienie szlachetne, które można wymieniać kiedy tylko się zechce. Jeden z nich to różowy diament (7,4 karata), a drugi to jeszcze większy kamień bez żadnych widocznych skaz (8 karatów). Tylna ścianka telefonu została natomiast pokryta różowym złotem. W charakterystycznym logo z nadgryzionym jabłkiem Hughes umieścił kolejne 53 diamenty.

Urządzenia trafią do odbiorcy w specjalnym opakowaniu. Ważące 7kg "pudełko" wykonano z granitu, a jego wnętrze pokryto najwyższej jakości skórą. Designer swoją pracę podsumował bardzo krótko: "To było fantastyczne wyzwanie, i jestem bardzo zadowolony z końcowego rezultatu - telefony wyglądają rewelacyjnie". Ktoś w to wątpi?