Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

500 diamentów i iPhone 4

Trwa wyścig o miano najdroższego telefonu świata. Po urządzeniu wycenionym na milion dolarów, na rynku pojawiają się iPhone'y, w których obudowie umieszczono ponad pięćset diamentów. Cena? Lepiej nie pytać.

500 diamentów i iPhone 4
Autorem nowego najdroższego telefonu świata jest brytyjski designer Stuart Hughes. Na zlecenie australijskiego biznesmena stworzył on dwa iPhone’y czwartej generacji, z których każdy wart jest około czterech milionów dolarów.

Skąd taka cena? Każde z urządzeń zostało ozdobione ponad 500 diamentami bez widocznych skaz. To jednak jeszcze nie koniec. W przycisku "home" znalazły się dwa kamienie szlachetne, które można wymieniać kiedy tylko się zechce. Jeden z nich to różowy diament (7,4 karata), a drugi to jeszcze większy kamień bez żadnych widocznych skaz (8 karatów). Tylna ścianka telefonu została natomiast pokryta różowym złotem. W charakterystycznym logo z nadgryzionym jabłkiem Hughes umieścił kolejne 53 diamenty.

Urządzenia trafią do odbiorcy w specjalnym opakowaniu. Ważące 7kg "pudełko" wykonano z granitu, a jego wnętrze pokryto najwyższej jakości skórą. Designer swoją pracę podsumował bardzo krótko: "To było fantastyczne wyzwanie, i jestem bardzo zadowolony z końcowego rezultatu - telefony wyglądają rewelacyjnie". Ktoś w to wątpi?