Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

50% użytkowników VoIP porzuca tradycyjnych operatorów

Tylko kilka powodów powstrzymuje osoby, które mają doświadczenie z telefonią internetową przed całkowitym porzuceniem tradycyjnej telefonii: dostępność w wypadku przerwy w dostawie prądu, utrzymanie starego numeru telefonu czy możliwość namierzenia dzwoniącego przez służby ratownicze. Wszystko inne przemawia za VoIP.

Okazuje się że aż 53% gospodarstw domowych określonych jako "high-tech", czyli takich, których członkowie swobodnie korzystają z nowości technologicznych jak VoD, VoIP, czy urządzeń bezprzewodowych, po dłuższym lub któtszym czasie korzystania z telefonii internetowej przestaje być abonentem tradycyjnych operatorów. Według sondy przeprowadzonej przez Telephia Emerging Personal Communications Options (EPCO), w drugim kwartale br. głównym powodem porzucenia swojego dotychczasowego operatora dla 59% gospodarstw w Stanach Zjednoczonych była niższa cena połączeń.

Wśród Amerykanów, którzy nie decydują się na zerwanie z dotychczasową spółką telekomunikacyjną aż 28% twierdzi, że cena połączeń VoIP jest nie dość konkurencyjna w stosunku do cen dotychczasowego operatora. W Polsce niewątpliwie nie jest to powód przywiązania do telefonii stacjonarnej.