Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

44% Brytyjczyków popiera randki na Facebooku

Firma badawcza OnePoll przeprowadziła sondę, która miała określić opinię Brytyjczyków na temat flirtowania i umawiania się na randki za pośrednictwem portali społecznościowych typu Facebook. Okazało się, że znaczna część respondentów uważa za "bardzo fajne" poznanie swojego partnera właśnie za pośrednictwem Internetu.

Sondaż firmy badawczej OnePoll wykazał, że aż 25% Brytyjczyków umawia się lub choć raz umówiło na randkę z osobą poznaną przez internet.

Co ciekawe, te same badania wykazały, że aż 44% Brytyjczyków uważa, iż sytuacja, w której poznaje się swojego partnera w sieci jest bardzo ciekawa. Jednocześnie 30% respondentów przyznało, że wykorzystuje serwisy społecznościowe by nawiązać kontakt z dawnymi partnerami. Często osoby takie chcą by kontakt ponownie doprowadził do pewnej namiętności między rozmówcami.

Rzecznik OnePoll skomentował badania mówiąc: "Tradycyjnym miejscem spotkań, w którym poznało się wielu przyszłych małżonków był od zawsze pub. Teraz sieci społecznościowe jak Facebook i MySpace przejęły tę funkcję. Stały się miejscem, w którym wiele osób szuka miłości".

Niestety okazuje się, że sieci społecznościowe mogą mieć również niezbyt pozytywny skutek na życie ich użytkowników. Aż 46% respondentów w badaniach OnePoll powiedziała, że łatwiej im poznać kogoś online niż w świecie rzeczywistym. Jednocześnie 36% ankietowanych przyznało, że kontaktując się ze swoim potencjalnym partnerem przez internet czują się znacznie swobodniej niż rozmawiając z kimś w rzeczywistości.

75% badanych uważa, że bardziej akceptowalna jest sytuacja gdy pozna się swojego potencjalnego partnera na stronach typu Facebook czy MySpace niż za pomocą stron typowo randkowych.

Rzecznik OnePoll dodaje, że w serwisach spłecznościowych każdy dokładnie widzi prawdziwe zainteresowania i cechy osoby z którą się kontaktuje - w tym również zdjęcia, obserwowane fora i wiele innych. Dzięki temu można z jednej zrobić większe wrażenie na innych, a z drugiej samemu dowiedzieć się więcej o rozmówcy.