3GB skrzynki na 10 urodziny WP

W czasie konferencji z okazji dziesięciolecia Wirtulanej Polski zebranych poinformowano, że od dziś, a dokładnie od godziny 10.00, skrzynka pocztowa WP.pl zwiększyła swą pojemność do 3 GB. Dotychczas była ponad 10 razy mniejsza.

Wojciech Zwiefka, dyrektor Pionu Technologii Informatycznej przyznał, że w najbliższym czasie mało kto będzie w stanie wykorzystać tak dużą pojemność skrzynki. Dodał jednak - Sam dostaję coraz więcej zdjęć do skrzynki, prezentacji w Power Point czy filmików. Chodziło nam o to, by nie było konieczności kasowania tych multimedialnych materiałów. Za rok może się okazać, że niektórzy użytkownicy będą już mieli 1 czy 1,5 GB skrzynki zajęte.

3GB skrzynki na 10 urodziny WP
Przyznał, że przed zaoferowaniem tak dużej skrzynki WP nie zbadała, czy na rynku jest na nią zapotrzebowanie. - Yahoo daje 1 GB, Gmail 2,5 GB, AOL 2 GB. W ramach trendu zwiększania pojemności skrzynek, uznaliśmy, że 3 GB to dobra pojemność. Na dzisięciolecie dajemy ponad dziesięc razy większą niż dotąd. Liczymy na to, że zatrzęsiemy rynkiem pocztowym w Polsce.

Piotr Tchórzewski, rzecznik Onet.pl skomentował: - Nie włączamy się w wyścig na ilość. Stawiamy na jakość.

3GB skrzynki na 10 urodziny WP
Aleksandra Ciechomska, dyrektor Pionu Rozwoju Produktu dodała, że cechą, która wyróżni skrzynkę Wp będzie również jej dodatkowa funkcjonalność. - Gdy w skrzynce jest tysiące zdjęć oglądanie ich po kolei jest bardzo żmudne. Stworzyliśmy więc galerię zdjęć, gdzie można podglądnąć wszystkie zdjęcia w miniaturce.

Poczta WP pozwala na przesyłanie i odbieranie plików do 20 MB.

Duża skrzynka to nie wszystko. W przyszłym tygodniu, po dłuższej przerwie ruszy kolejna edycja konkursu Netmanii. Aleksandra Ciechomska zapowiedziała też, że w październiu zostaną zaprezentowane kolejne dwa produkty: sklep MP3.pl oraz blogi. Niestety nie chciała zdradzić, kto będzie dostawcą muzyki do sklepu.

Na belce po prawej stronie - zapis konferencji z okazji dziesięciolecia WP.

***

Jutro w Internet Standard zapis krótkiej rozmowy z Dominiką Herburt-Heybowicz z zarządu Wirtualnej Polski