Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

33% internautów korzysta tylko z jednego hasła

Firma Sophos specjalizująca się w produkcji oprogramowania antywirusowego opublikowała raport, w którym wskazuje, że aż 33% internautów korzysta tylko z jednego hasła, którego używa by logować się do wszystkich serwisów i usług w sieci.

Z badania wynika ponadto, że tylko 19% internautów nigdy nie wykorzystuje tego samego hasła do logowania się w kilku miejscach.

Co ciekawe, firma przeprowadziła podobne badanie trzy lata temu. Wówczas 41% użytkowników zadeklarowało, że używa jednego hasła. 8% natomiast twierdziło, że należy korzystać z kilku złożonych haseł. Widać więc, że niewiele się w tej kwestii zmieniło.

"Niepokojące jest to, że po trzech latach wciąż obserwujemy wyniki, które tak dobitnie świadczą o nieświadomości użytkowników. Wraz z wzrostem popularności serwisów społecznościowych i innych usług przy których użytkownik korzysta z logowania, hakerzy mogą bardzo łatwo dostać się jednocześnie na profil Facebooka czy konto sklepu Amazon czy rachunek bankowy. Droga od przechwycenia hasła w jednym miejscu do uzyskania dostępu w innym jest teraz bardzo krótka" - powiedział Graham Cluley, specjalista z Sophos.