30 mln zł za udziały w Ataxo

W poniedziałek katowicka firma Ataxo Poland poinformowała, że prywatny fundusz inwestycyjny Garvest zapłacił ponad 30 mln zł za mniejszościowe udziały w spółce Ataxo - czytamy na wyborcza.pl.

Jak podają przedstawiciele Ataxo, zastrzyk finansowy przeznaczony jest na marketing wszystkich rynków na których działa firma, szczególnie rynku Polskiego. Ujawniona kwota zakupu mniejszościowych udziałów (ponad 30 mln zł) przekroczyła - według przedstawicieli Ataxo - wszystkie inne dotąd ogłoszone inwestycje w tej dziedzinie w Europie.

Ataxo - pierwotnie czeska firma tworzy dziś grupę z siedzibą w Holandii oraz oddziałami w Polsce, Czechach i na Słowacji. Świadczy usługi w dziedzinie nowych technologii i internetu.

Garvest jest firmą inwestycyjną, specjalizującą się w projektach internetowych. Jednym z projektów inwestycyjnych firmy jest największy serwis aukcyjny w Europie Środkowej - Allegro, a jednym z właścicieli Garvestu jest Arjan Bakker (twórca Allegro). Garvest jest też udziałowcem w kilku środkowo- i południowoeuropejskich projektach, głównie o charakterze transakcyjnym.

Żródło: wyborcza.pl