30 listopada - Dzień Darmowej Dostawy

Akcja Dzień Darmowej Dostawy odbędzie się po raz drugi. Każdy kto 30 listopada 2011r. złoży zamówienie w jednym z 1770 sklepów internetowych,bez względu na wybrany produkt i sposób płatności, nie będzie płacił za jego dostawę.

W środę 30 listopada po raz drugi odbędzie się Dzień Darmowej Dostawy. Tak jak w przypadku zeszłorocznej edycji sklepy uczestniczące w akcji będą oferować swoim klientom bezpłatną dostawę zakupionych towarów, niezależnie od sposobu płatności, metody dostawy czy wartości zamówienia. Akcja ma na celu zachęcenie większej ilości internautów do dokonywania zakupów w sieci.

W tym roku kupujący będą mogli wybierać spośród ofert przedstawionych przez ponad 1770 sklepów. Akcja ma także opłacić się właścicielom e-sklepów, które mimo oferowania darmowej dostawy, mają tego dnia czerpać zyski ze zwiększonych obrotów.

Zobacz również:

Pomysłodawcą polskiej edycji akcji jest Krzysztof Bartnik, redaktor naczelny serwisu eKomercyjnie.pl, Dzień Darmowej Dostawy jest inspirowany akcją Free Shipping Day, która odbyła się w 2008r. w Stanach Zjednoczonych.

Aby uniknąć nieporozumień w tym roku każdy sprzedawca, który bierze udział w akcji, musiał zaakceptować regulamin, tak aby reguły DDD były zrozumiałe dla obu stron. Pierwsza polska edycja DDD odbyła się 1 grudnia 2010r., wzięło w niej udział ponad 800 sklepów.

Listę sklepów biorących udział w akcji można znaleźć na stronie Dnia Darmowej Dostawy.