30% ComputerLandu

ComputerLand planuje zwiększyć swój udział w rosnącym rynku usług outsourcingowych z zakresu usług teleinformatycznych.

ComputerLand zamierza w ciągu dwóch lat zdobyć 30% rynku outsourcingu w Polsce. "Obecnie szacujemy polski rynek takich usług na ok. 100 mln USD, a nasz udział w nim na około dwudziestu kilku procent" - powiedział Sławomir Chłoń, prezes zarządzający ComputerLandu. Warszawska firma przewiduje, że w 2002 r. wartość tego rynku wzrośnie do 150 mln USD. Sławomir Chłoń jest optymistą co do dalszego rozwoju outsourcingu. "Przykładowo w Grecji, porównywalnej do Polski pod względem wielu wskaźników ekonomicznych, nakłady na outsourcing są czternastokrotnie większe niż w naszym kraju" - przekonuje prezes zarządzający ComputerLandu. Jego firma ma niebawem podpisać kontrakt outsourcingowy z jedną z firm energetycznych.

Swoje usługi ComputerLand zamierza rozwijać w oparciu o własny dział outsourcingu, oraz o istniejącą już dwa lata firmę PZU-CL Agent Transferowy. Spółka ta została utworzona w celu obsługi informatycznej OFE Złota Jesień, należącego do PZU. Współpraca z grupą ubezpieczeniową stanowi obecnie 75% całości jej przychodów. Mirosław Borkowski, prezes PZU-CL AT, deklaruje, że teraz udział ten będzie się zmniejszać na rzecz innych firm.

Ubiegłoroczne przychody tej spółki wyniosły 95,3 mln zł, a zysk netto 7,9 mln zł. Według Mirosława Borkowskiego tegoroczne wyniki nie powinny być gorsze, choć ze względu na konkurencję obniżone zostaną marże na oferowane usługi.