3 najnowsze strony mobile i ipla

Coraz więcej polskich stron posiada wersje mobilne. Oto krótki przegląd najnowszych tego typu projektów.

NK

W przygotowaniu są trzy aplikacje mobilne, które umożliwią korzystanie z portalu przez telefon komórkowy. Już niebawem będzie można używać takich funkcji NK, jak: poczta, przeglądanie znajomych i gości, przeglądanie i dodawanie zdjęć czy powiadomienia w komórkach.

Jako pierwsza zostanie uruchomiona wersja Lajt, która jest niemal gotowa i aktualnie trwają wewnętrzne testu programu. Po wersji Lajt przyjdzie pora na kolejne warianty, czyli Java i iPhone.

3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla

SE.pl

Wczoraj MURATOR wprowadził nowy produkt - m.SE.pl, mobilną wersję portalu informacyjno-rozrywkowego SE.pl (Super Express). To pierwszy projekt wydawnictwa przystosowany do przeglądania w telefonach komórkowych. Niebawem zostanie uruchomiona jego edycja zaprojektowana z myślą o iPhonie 4.

"W odróżnieniu od klasycznych portali, nie boimy się rozrywki. Wersja mobilna m.SE.pl daje pełny, nielimitowany dostęp do galerii z gwiazdami, politykami, najważniejszymi wydarzeniami z kraju i świata" - powiedział Łukasz Bigo, zastępca redaktora naczelnego SE.pl, odpowiedzialny za rozwój tego portalu.

Uwagę męskiej części odbiorców przyciągać ma dział Sex, ze zdjęciami pięknych kobiet, a uwagę kobiet - Horoskop aktualizowany każdego dnia.

3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla

ipla.pl

Wczoraj także udostępniona została aplikacja ipla dla telefonów komórkowych z systemem Android zapewniająca dostęp także do treści Telewizji Polsat, Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe.

Aplikacje ipla na telefony komórkowe umożliwiają także pobieranie plików VOD do wersji off-line, aby korzystać z nich bez łączności z internetem. Oznacza to, że np. przed podróżą, będąc w strefie Wi-Fi bądź także 3G w przypadku Androidów, można zapamiętać wybrane filmy w telefonie komórkowym i odtwarzać je dowolną ilość razy w momencie, gdy nie będziemy mieć dostępu do sieci. W porównaniu do pierwszej wersji ipla dla iPhone dwukrotnie zwiększony został limit jednorazowej ilości filmów, które mogą być zapamiętane w aplikacji. W wersji podstawowej można teraz pobrać w ten sposób do 20 filmów.

GG.pl

W ubiegłym tygodniu mobilną wersję dwóch swoich usług wypościło GG Network. Są to serwis społecznościowy GG.pl oraz Poczta Gadu-Gadu. Mobilna wersja GG.pl posiada m.in.: podstronę kontaktów, livestreamu oraz konferencji.

Co interesujące, obie usługi są bardzo świeże i minęło niewiele czasu zanim pojawiły się ich wersje mobile. Czyżby narodziła się nowa świecka tradycja, tworzenie równocześnie stron www i mobile?

3 najnowsze strony mobile i ipla