Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

3 najnowsze strony mobile i ipla

Coraz więcej polskich stron posiada wersje mobilne. Oto krótki przegląd najnowszych tego typu projektów.

NK

W przygotowaniu są trzy aplikacje mobilne, które umożliwią korzystanie z portalu przez telefon komórkowy. Już niebawem będzie można używać takich funkcji NK, jak: poczta, przeglądanie znajomych i gości, przeglądanie i dodawanie zdjęć czy powiadomienia w komórkach.

Jako pierwsza zostanie uruchomiona wersja Lajt, która jest niemal gotowa i aktualnie trwają wewnętrzne testu programu. Po wersji Lajt przyjdzie pora na kolejne warianty, czyli Java i iPhone.

3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla

SE.pl

Wczoraj MURATOR wprowadził nowy produkt - m.SE.pl, mobilną wersję portalu informacyjno-rozrywkowego SE.pl (Super Express). To pierwszy projekt wydawnictwa przystosowany do przeglądania w telefonach komórkowych. Niebawem zostanie uruchomiona jego edycja zaprojektowana z myślą o iPhonie 4.

"W odróżnieniu od klasycznych portali, nie boimy się rozrywki. Wersja mobilna m.SE.pl daje pełny, nielimitowany dostęp do galerii z gwiazdami, politykami, najważniejszymi wydarzeniami z kraju i świata" - powiedział Łukasz Bigo, zastępca redaktora naczelnego SE.pl, odpowiedzialny za rozwój tego portalu.

Uwagę męskiej części odbiorców przyciągać ma dział Sex, ze zdjęciami pięknych kobiet, a uwagę kobiet - Horoskop aktualizowany każdego dnia.

3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla
3 najnowsze strony mobile i ipla

ipla.pl

Wczoraj także udostępniona została aplikacja ipla dla telefonów komórkowych z systemem Android zapewniająca dostęp także do treści Telewizji Polsat, Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe.

Aplikacje ipla na telefony komórkowe umożliwiają także pobieranie plików VOD do wersji off-line, aby korzystać z nich bez łączności z internetem. Oznacza to, że np. przed podróżą, będąc w strefie Wi-Fi bądź także 3G w przypadku Androidów, można zapamiętać wybrane filmy w telefonie komórkowym i odtwarzać je dowolną ilość razy w momencie, gdy nie będziemy mieć dostępu do sieci. W porównaniu do pierwszej wersji ipla dla iPhone dwukrotnie zwiększony został limit jednorazowej ilości filmów, które mogą być zapamiętane w aplikacji. W wersji podstawowej można teraz pobrać w ten sposób do 20 filmów.

GG.pl

W ubiegłym tygodniu mobilną wersję dwóch swoich usług wypościło GG Network. Są to serwis społecznościowy GG.pl oraz Poczta Gadu-Gadu. Mobilna wersja GG.pl posiada m.in.: podstronę kontaktów, livestreamu oraz konferencji.

Co interesujące, obie usługi są bardzo świeże i minęło niewiele czasu zanim pojawiły się ich wersje mobile. Czyżby narodziła się nowa świecka tradycja, tworzenie równocześnie stron www i mobile?

3 najnowsze strony mobile i ipla