3 miliony pobrań Internet Explorera 7

Według Tonego Chora, jednego z pracowników Microsoftu, liczba pobrań nowej wersji Internet Explorera po 4 dniach publikacji przekroczyła 3 miliony. To całkiem sporo, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż IE7 jest dostępny tylko w angielskiej wersji językowej.

Internet Explorer 7 opublikowany został 18 października. Póki co, nowa wersja starej przeglądarki dostępna jest na stronach Microsoftu i wielu serwisów branżowych (znajdziecie ją miedzy innymi w naszym dziale download). Według samego producenta, już od 1 listopada IE7 będzie rozprowadzany jako aktualizacja o wysokim priorytecie. Wkrótce mają też pojawić się kolejne wersje językowe. Mimo ich braku, po 4 dniach od publikacji liczba pobrań przekroczyła 3 miliony - tak przynajmniej twierdzi Tony Chor, group program manager w Microsofcie.

Czy 3 miliony to dużo? Biorąc pod uwagę liczbę internautów (a ta przekracza obecnie 1 mld) nie wydaje się to wielką liczbą. Analitycy firmy Gartner podkreślają jednak, że w momencie, gdy IE7 przedstawiać się będzie jako automatyczna aktualizacja, liczba pobrań bardzo wzrośnie a 3 miliony to sporo - biorąc pod uwagę sposób dystrybucji. W momencie, gdy Microsoft opublikuje kolejne wersje językowe także ma szanse zainteresować kolejnych użytkowników (przypomnijmy, że IE7 opublikowany został tylko po angielsku a jego główny konkurent - Firefox 2.0 w kilkudziesięciu językach).

***

Czytaj także:

Firefox 2.0 vs. IE 7