Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

3 lata więzienia za nagranie filmu?

Curtis Salisbury z Saint Louis może być pierwszym Amerykaninem, skazanym zgodnie z nowymi przepisami na 3 lata więzienia za nagrywanie filmu w kinie przy pomocy kamery wideo. 19-latek przyznał się podczas przesłuchania do zarejestrowania w kinie filmu "Czarownica" i wprowadzenia go później do Internetu.

W myśl nowych przepisów antypirackich, przyjętych przez amerykański Kongres w kwietniu tego roku (Family Entertainment and Copyright Act), Amerykaninowi grozi kara do 3 lat więzienia i 250 tys. USD grzywny. Takie sankcje są przewidziane za nielegalne nagranie filmu podczas projekcji kinowej - zarzut dystrybuowania filmu w Internecie rozpatrywany będzie oddzielnie.

Jak poinformowali przedstawiciele Departamentu Sprawiedliwości, mężczyznę ujęto już w kwietniu. Salisbury pracował w kasie jednego z kin w Saint Louis. Wraz ze swymi wspólnikami po zamknięciu kina udał się do sali projekcyjnej i tam zarejestrował przy pomocy kamery wideo filmy "Czarownica" ("Bewitched") oraz "The Perfect Man".

Wyrok w tej sprawie zapaść ma 27 lutego 2006 r. w sądzie federalnym w San Jose w Kalifornii.