3,4 mln zł zysku Internet Group w IV kwartale

Internet Group miało w IV kwartale 95,8 mln zł przychodu i 3,4 mln zł zysku. Skonsolidowane przychody za cały rok 2007 wyniosły 249 mln zł a zysk netto 9,6 mln zł. To wyniki lepsze od wcześniejszych prognoz zarządu o kilka procent, informuje spółka w komunikacie.

Spółka prognozuje, że w roku 2008 r. wypracuje 14, 1 mln zł zysku netto i osiągnie przychody na poziomie 416 mln zł. To odpowiednio o 50% i 67% więcej niż w ubiegłbym roku.

W tym roku spółka chce skupić się na rynkach zagranicznych. "Ad.net - jedna ze spółek Grupy - już dziś odnosi sukcesy w Europie Wschodniej i krajach nadbałtyckich. I tak, na Litwie spółka Ad.net osiągnęła już prawie połowę udziału w tamtejszym rynku reklamy internetowej", podaje spółka.

Internet Group S.A. jest spółką notowaną na GPW od 1996 roku. Od maja 2007, po połączeniu z CR Media Consulting, jest grupą kapitałową działającą w obszarze rynku nowych mediów, marketingu, teleinformatyki i telekomunikacji. W swej strukturze IGroup posiada spółki świadczące usługi dostępu do internetu, serwis społecznościowy (Pino.pl), firmę zajmującą się badaniem mediów (CR Media Consulting) i sprzedażą reklam (np. Ad.net, Ad Meritum), czy prowadzeniem sprzedaży i obsługi klienta (np. Call Center Poland ).