3,1 mln zł przychodu Agory z internetu

Agora po raz pierwszy w historii podała wartość przychodów z reklam w Pionie Internet. W trzecim kwartale bez uwzględnienia wpływów z ogłoszeń drobnych wzrosły one o 52,9% w porównaniu do ubiegłego roku, osiągając wartość 3,1 mln zł.

W trzecim kwartale 2006 roku działalność internetowa Agory bez uwzględnienia wortali (czyli uruchomionego w marcu wortalu ogłoszeń o pracę praca.gazeta.pl oraz uruchomionego we wrześniu wortalu nieruchomości dom.gazeta.pl) osiągnęła dodatni wynik na poziomie EBITDA.

Jako całość Agora miała 2,19 mln zł jednostkowej straty netto w trzecim kwartale 2006 roku wobec 19,04 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wyniosły 200,19 mln zł wobec 215,51 mln zł rok wcześniej.

Spółka niewątpliwie przyspieszyła rozwój działalności w internecie rozwijając nowe produkty i rozszerzając ofertę reklamową. Uruchomiono wortale tematyczne praca.gazeta.pl i dom.gazeta.pl, zmienił się portal gazeta.pl i serwis gazetawyborcza.pl, pojawiło się płatne codzienne e-wydanie "Gazety Wyborczej".

Jak informuje komunikat spółki, najważniejszym celem w segmencie internetu jest poszerzanie skali działalności i zasięgu oferty internetowej. - Rozwój Agory w tej dziedzinie może odbywać się organicznie bądź poprzez akwizycje - deklarują autorzy raportu.

- Na pewno w ciągu najbliższych dwóch lata wydamy na internet spore środki. Chcemy, żeby internet za dwa - dwa i pół roku był znaczącym źródłem przychodów, żeby przychody z tego tytułu wzrosły kilkukrotnie - powiedziała Wanda Rapaczyńska, prezes Agory. Obecnie udział przychodów Pionu Internet w przychodach całej grupy wynosi około 1,55%.

Dla porównania przytoczmy wyniki Interii: w trzecim kwartale odnotowała prawie 12 mln zł co stanowi o 29% wzroście wyniku w stosunku do przychodów za analogiczny okres ubiegłego roku. Portal ten wygenerował w trzecim kwartale br. zysk netto w wysokości ponad 1 mln zł, o 39% wyższy niż w trzecim kwartale 2005 roku.

3,1 mln zł przychodu Agory z internetu

Grupa Onet.pl po wycofaniu się z giełdy prawdopodobnie zaprzestanie publikowania swoich wyników finansowych, ponieważ nie podlega już obowiązkom informacyjnym jako spółka giełdowa. Zapewne część wyników portalu Onet będzie udostępniana w raporcie finansowym Grupy TVN.

Więcej:

porównanie wyników finansowych polskich portali za I kwartał

Wyniki Interii za III kwartał

Aktualizacja: 08 listopada 2006 09:50

Za depeszą ISB do tekstu dodaliśmy wypowiedź prezesa Agory, Wandy Rapaczyńskiej.