25 mln z 60 tysięcy

Wortal finansowy Expander.pl zarejestrował 60 tys. użytkowników. Złożyli oni zamówienia na produkty finansowe o wartości 25 mln zł.

Przedstawiciele wortalu nie potrafią powiedzieć na jaką kwotę ostatecznie opiewają wnioski na świadczenie usług finansowych. Szacują natomiast, że do tej pory złożono kilkaset wniosków wstępnych. Najpopularniejsze są kredyty mieszkaniowe i budowlane a konta w internetowym mBanku.

"Większą część przychodów przynosi teraz sprzedaż powierzchni reklamowej w serwisie" - mówi Dawid Piekarz z Expandera. - "Chcemy, aby do przełomu 2002 i 2003 r. proporcja dochodów ze sprzedaży reklam i z prowizji od sprzedaży instrumentów finansowych wynosiła 1:1. Potem udział prowizji powinien rosnąć i stanowić większość przychodów serwisu." Jego założyciele planują osiągnięcie progu rentowności na przełomie 2003 i 2004 r.

Expander ma podpisane umowy pośrednictwa w dystrybucji produktów i usług z ponad 30 instytucjami finansowymi. Do końca roku ich liczba wzrośnie do 40.

Serwis jest własnością firmy FinFin, której głównym akcjonariuszem jest integrator systemów informatycznych Softbank. W Expandera zainwestowano do tej pory 20 mln zł.