Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

2008: ponad 186 mln stron WWW

Firma analityczna Netcraft poinformowała, że na koniec 2008 roku w Internecie znajdowało się ponad 187 milionów stron WWW. W porównaniu z rokiem wcześniejszym nastąpiło spowolnienie, jeśli chodzi o ich przyrost.

Według firmy Netcraft na koniec grudnia ubiegłego roku w Internecie znajdowały się dokładnie 186 727 854 strony WWW. W porównaniu z rokiem 2007, Internet wzbogacił się o ponad 30 milionów nowych stron. Oznacza to, że przyrost nowych stron wyniósł zaledwie 17% i był wyraźnie niższy od zanotowanego rok wcześniej (42%).

W ciągu ubiegłego roku liczba pozostałych do wykorzystania adresów IPv4 zmalała o ponad 197 mln i do dyspozycji m.in. internautów pozostało ich nieco ponad 920 milionów. Krajem, który wykorzystuje ich najwięcej, są Stany zjednoczone z liczbą ponad 1,45 mld adresów (wzrost z porównaniu z ubiegłym rokiem o 4%). Na kolejnych miejscach znalazły się Chiny (181,8 mln, +34%), Japonia (151,5 mln, +7%) oraz Europa (120 mln, bez zmian).

Według analityków już za kilka lat dostępna pula adresów IPv4 może ulec całkowitemu wyczerpaniu. W związku z tym stworzono IPv6, który charakteryzują się m.in. znacznie większą pojemnością od IPv4. Mimo to w ciągu ostatniego roku ich liczba w stosunku do ogółu wykorzystywanych adresów wyniosła jedynie 0,027%.