200 mln USD za Digg.com od Google?

Internetowe media donoszą, iż trwają zaawansowane rozmowy dotyczące kupna serwisu Digg.com przez Google.

Wg serwisu Techcrunch trwające od kilku tygodni rozmowy pomiędzy Digg.com a Google zakończyć się mają przejęciem sztandarowego produktu Web 2.0 przez Google za 200 milionów USD. Podobno podpisano już list intencyjny, a ostateczna decyzja zapaść ma w przeciagu najbliższych kilku tygodni.

Przypomnijmy, że pierwsze plotki o wyraźnym zainteresowaniu Google social newsowym serwisem autorstwa Kevina Rose'a pojawiły się już w marcu br. Dyrektor generalny Digg.com Jay Adelson zaprzeczył jednak tym informacjom, podobnie jak przedstawiciele Google którzy nie konkretyzowali swych wypowiedzi.

W zeszłym tygodniu również na łamach TechCrunch ujawniono kształt eksperymentów jakie prowadzi Google nad wyświetlaniem wyników wyszukiwania. Algorytmy Google miały zostać uzupełnione rozwiązaniami znanymi np. z serwisów: Digg.com, Propeller.com czy Reddit.com: ocenianie, komentowanie, rekomendowanie przez użytkowników najbardziej relewantnych wg nich rezultatów wyszukiwania. Pisaliśmy o tym w tekście Moje Google-digg?.

Czy ewentualny zakup Digg.com to kolejny sygnał mówiący o zainteresowaniu Google społecznościowym mechanizmem wyszukiwania?

Źródło: http://www.techcrunch.com