1klik.pl przejęty przez Morele.net

Sklep komputerowy Morele.net został nowym właścicielem pokrewnego sklepu 1klik.pl. To ważne wydarzenie w branży, gdy weźmiemy pod uwagę, że 1klik.pl to jeden z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych.

Z dniem 28 kwietnia 2009 r. firma Morele.net została nowym właścicielem sklepu 1klik.pl. Podmiot został przejęty od Zakupy.com - platformy konsolidującej liderów handlu internetowego z kluczowych branż w Polsce. (O problemach Zakupy.com więcej pisaliśmy w marcu br).

Obecnie Morele.net jest jedynym właścicielem domeny 1klik.pl, sklepu internetowego znajdującego się pod adresem www.1klik.pl oraz bazy klientów sklepu 1klik.pl.

"1klik.pl to popularny sklep internetowy z silną marką, dlatego przejęcie jego bazy oraz ruchu użytkowników na stronie poważnie wpłynie na umocnienie pozycji Morele.net. Dodatkowo 1klik.pl jest witryną dobrze wypozycjonowaną w wyszukiwarkach internetowych, co miało niebagatelne znaczenie dla podjęcia decyzji o kupnie sklepu" - czytamy w informacji, rozsyłanej przez Morele.net.

Przejęta marka nie będzie rozwijana - Morele.net skupi się na zapewnieniu dotychczasowym klientom 1klik.pl jak najlepszej oferty i obsługi - "Pomimo dużej sympatii do sklepu 1klik.pl oraz jego stałych klientów, dalsze utrzymywanie tej platformy niestety nie jest opłacalne. Użytkownicy będą przekierowywani na strony naszego sklepu" - informuje Radosław Stasiak, współwłaściciel Morele.net.

Morele.net to sklep internetowy działający od 2002 r. Rok 2008 firma zamknęła z obrotem 50 mln zł. Wg lutowego badania Megapanel PBI/Gemius, Morele.net odwiedza miesięcznie 163 tys. użytkowników. Wynika z tego, że sklep jest najczęściej odwiedzanym miejscem z kategorii "Sprzęt komputerowy". 1klik.pl znajduje się w tym samym rankingu na również wysokiej, 3. pozycji.