16-latek uratowany dzięki Facebookowi

BBC informuje o ciekawej historii pewnego brytyjskiego 16-latka, który wysłał do swojej amerykańskiej koleżanki w serwisie społecznościowym Facebook wiadomość, że zamierza popełnić samobójstwo. Dzięki przytomnej reakcji nastolatki oraz błyskawicznej akcji policji nie doszło jednak do tragedii.

16-letni Brytyjczyk kilka dni temu wysłał do swojej koleżanki z Maryland (Stany Zjednoczone) dramatyczną wiadomość na Facebooku. Napisał w niej, że wkrótce zamierza "zrobić sobie krzywdę".

Amerykańska nastolatka, która odebrała wiadomość, natychmiast przekazała informację swojej matce. Ta z kolei zadzwoniła na policję. Dalej wypadki potoczyły się już bardzo szybko - alarmujące doniesienie trafiło kolejno do "specjalnego przedstawiciela" w Białym Domu oraz ambasady Wielkiej Brytanii. Sprawą natychmiast zajęły się służby specjalne, które na podstawie profilu chłopaka w serwisie Facebook, wytypowały osiem potencjalnych adresów jego zamieszkania. Natychmiast wysłano jednostki, które miały zweryfikować powyższe dane.

Po kilku próbach policja trafiła do właściwego mieszkania. Znaleziony 16-latek był w stanie przedawkowania narkotykowego. Natychmiast trafił do szpitala.