15 pojęć, które powinien znać szanujący się użytkownik Wykopu [+18]

W serwisie Wykop.pl powstało wiele zwrotów i zachowań, które na długo pozostaną przedmiotem badań amerykańskich naukowców. Eksperymentowano z fenomenem lagów w klawiaturze, [cycków], namiętnie walczono z Ajpodem srajpodem. O każdej z tych historii warto opowiedzieć, by pamiętały ją dzieci... wnuki... następne pokolenia.

15 pojęć, które powinien znać szanujący się użytkownik Wykopu [+18]

Jak podaje Nonsensopedia, Wykop.pl to polski serwis internetowy, którego zadaniem jest zbieranie fałszywych, nieprawdziwych, nudnych i nieciekawych informacji. Informacje posiadające wszystkie wcześniej wymienione cechy są publikowane na stronie głównej.

Wykopowicze posługują się całą gamą fascynujących terminów. Niektóre z nich powinien znać każdy szanujący się użytkownik tego popularnego serwisu.

1. "Było"

To najprostszy sposób na poinformowanie świata, że zakopałeś znalezisko z powodu znalezienia duplikatu. Poza samym zakopaniem konieczne jest dodanie komentarza o treści "było".

Warto zauważyć, że wszystko co chcesz dodać do wykopu już było. Wyszukiwarka tego nie znalazła? Zapytaj Fanzonuna. Ten legendarny użytkownik Wykopu wsławił się tym, że potrafił znajdować duplikaty już po 1,9 mikrosekundy od pojawienia się kopii. Jego prywatna wyszukiwarka (w przeciwieństwie do tej domyślnej) sprawnie znajduje duplikaty, a samego Fanzonuna podejrzewano o to, że jest tajnym programem, który uciekł z laboratorium Google'a.

Zresztą, przecież wiesz, bo to już było.

2. Waldek1984, UPR spam

Wykop jest doskonałym miejscem dla wszystkich chcących pokazać światu ukrywaną przez rządy prawdę. Najprostszym sposobem jest zachęcenie kilkudziesięciu użytkowników forum na wykopanie znaleziska pokazującego prawdziwy obraz świata. Najbardziej znaną postacią dążącą do pokazania światu prawdy był Waldek1984. Nie wziął tylko pod uwagę, że administracja Wykopu uczestniczy w spisku i zbanuje jego konto.

Podobnie działają inne frakcje - np. zwolennicy UPR-u, wyjątkowo aktywni na Wykopie. Jakiś czas temu jedna osoba (Rybeczka) korzystając z wielu kont używała serwisu do zwiększenia odwiedzin na swoich stronach i zarabiania na reklamach.

3. Ajpod srajpod

15 pojęć, które powinien znać szanujący się użytkownik Wykopu [+18]

Andrzej Mleczko przedstawia przykładową dyskusję o wadach Ajpoda.

Wydaje ci się, że najlepszym sposobem na dodanie sobie +10 do lansu jest kupno Ajpoda? Nic z tego. Ilu argumentów na rzecz tego odtwarzacza byś nie znalazł i tak kontrargumentem będą dwa słowa: "Ajpod srajpod".

W tłumaczeniu na polski oznacza to "widziałem go tylko na zdjęciu, nie mam tysiaka na empetrójkę, a biały jest dla gejów".

Badania amerykańskich naukowców nie potwierdzają żadnej z tych tez.

4. Captain Obvious

15 pojęć, które powinien znać szanujący się użytkownik Wykopu [+18]

To jest Captain Obvious.

Captain Obvious (ang. Kapitan Oczywistość) wyjaśni wszystkie oczywiste rzeczy. Każdy, kto w komentarzu podzieli się oczywistymi spostrzeżeniami może liczyć na podziękowania w stylu "Thank you Captain Obvious!".

Uwaga! Słowa te zawierają ironię i nie są szczere. Osoba dziękująca chce w ten sposób podkreślić, że to co powiedziałeś jest oczywiste, a twój komentarz zbędny.

5. U nas w UK

U nas w UK wszystkie przedszkolaki piszą lepsze artykuły niż ten - powiedziałby Elelcct. Z jego wypowiedzi dowiemy się, że u nich w UK (dokładniej w Londynie) wszystko jest lepsze, a standard życia większy niż w Polsce - stolicy trzeciego świata. Urzędnicy są kompetentni, pociągi czyste, nawet żebracy ubierają się u Prady, a polska wersja Windowsa była dostępna w UK szybciej niż u nas. Tylko tyle talerzy do pozmywania między wypisywaniem bzdur na Wykopie...

6. Tnij, k..., tnij

15 pojęć, które powinien znać szanujący się użytkownik Wykopu [+18]

Skrócenie kabla od klawiatury to najprostszy sposób na pozbycie się lagów.

Każdy wykopowicz powinien wiedzieć jak pozbyć się lagów wynikających z za długiego kabla w klawiaturze multimedialnej. Eksperci prowadzący sklep komputerowy i studenci informatyki potwierdzają, że opóźnienia w grach wynikają z długości kabla, a nie z chwilowych problemów z siecią.

Następnym razem pamiętaj, że rada "tnij, k..., tnij" jest jak najbardziej szczera i z pewnością ci pomoże. Przecież nikt nie robiłby sobie żartów z potrzebującego pomocy, prawda?

Czytaj dalej >>