Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

15 lat za mutację Blastera?

W najbliższy piątek w Rumunii rozpoczyna się proces 26-letniego Dan Dumitru Ciobanu, oskarżonego o stworzenie i wprowadzenie do Sieci mutacji niezwykle niebezpiecznego robaka Blaster. Ciobanu grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności - mimo, iż stworzony przez niego Blaster-R zdołał zainfekować zaledwie 27 komputerów.

Za przestępstwo to rumuńskiemu programiście grozi od 3 do 15 lat więzienia (aczkolwiek nie wiadomo jeszcze, jakiej kary zażąda prokurator). Świadkami oskarżenia będą prawdopodobnie pracownicy rumuńskiej firmy BitDefender (produkującej oprogramowanie antywirusowe).

W całej sprawie najciekawsze jest to, że, jak dotąd, sądzeni są jedynie twórcy kolejnych mutacji Blastera (w USA oskarżono o to 18-letniego Jeffrey'a Lee Parsona) - autora oryginalnego Blastera jak dotąd nie złapano (mimo, iż Microsoft zaoferował nagrodę w wysokości 250 tys. USD dla osoby, która przyczyni się do złapania i skazania autora Blaster; więcej na ten temat:http://www.pcworld.pl/news/60736.html )