Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

14 lat więzienia dla złodzieja danych

Nowojorski sąd skazał Philipa Cummingsa, oskarżonego o kradzież poufnych danych, na 14 lat pozbawienia wolności. 35-letniemu Brytyjczykowi postawiono zarzuty kradzieży m.in. numerów kart kredytowych klientów firmy, w której pracował.

Ofiarą działań Cummingsa padło ponad 30 tysięcy klientów Teledata Communications, producenta aplikacji zarządzających bazami danych. W trakcie śledztwa ustalono, że Cummings, mając dostęp do baz danych i znajdujących się tam poufnych informacji, przekazywał je wspólnikom w tym przestępczym procederze.

Za ok. 60 USD 'od nazwiska' Cummings sprzedawał informacje o numerach kont i kart kredytowych oraz hasła dostępu do kont bankowych, wykorzystywane następnie do wyłudzania pieniędzy od nieświadomych niczego ofiar.

Ponadto, przestępca wykorzystując skradzione hasła dostępowe m.in. firmy Ford Motor Credit Corporation, wszedł w posiadanie ponad 15 tysięcy raportów kredytowych. Dzięki temu, Brytyjczyk mógł prowadzić swoją działalność nawet po odejściu z Teledata Communications i przeniesieniu się do innego stanu.

Według sądu, o wysokości kary przesądziły 'niewyobrażalne konsekwencje' postępowania Cummingsa. Oprócz kary więzienia, będzie on musiał także zapłacić odszkodowanie, którego wysokości jeszcze nie ustalono. Sąd odrzucił przy tym wniosek obrony o złagodzenie wyroku z uwagi na zły stan zdrowia oskarżonego.

Szacuje się, że przez niespełna 3 lata, od początków 2000 r. do października 2002 r., kiedy aresztowano Cummingsa, jego działania naraziły poszkodowane przez niego osoby i instytucje na straty w wysokości od 50 do 100 milionów USD.