100 000 piosenek za darmo

Wytwórnie muzyczne postanowiły zastosować nową formę walki z piractwem fonograficznym. By pokazać internautom, że jest inny sposób na zdobywanie muzyki niż nielegalne kopiowanie jej z serwisów P2P, wytwórnie wspólnie z firmą OD2 umożliwią darmowe pobieranie piosenek (do wyboru jest ponad 100 tys. utworów).

Inicjatywa nosi nazwę "Digital Day". Darmowe pliki mogą dziś pobierać internauci mieszkający w Europie. Posłuży do tego system stworzony przez firmę OD2, należącą do znanego muzyka Petera Gabriela.

System stworzony przez OD2 wykorzystywany jest przez serwisy muzyczne, z których za odpowiednią opłatą można pobierać piosenki ponad 6 tys. artystów nagrywających dla 50 wytwórni. Za sprawą "Digital Download Day" internauci, którzy zarejestrują się do któregoś z współpracujących z OD2 serwisów, otrzymają do dyspozycji 100 "kredytów" (równowartość 5 £) gratis. W OD2 pobranie jednego utworu kosztuje 10 pensów, zaś jednorazowe odsłuchanie piosenki za pośrednictwem strumieniowej transmisji dźwięku - 1 pensa.

Więcej informacji o "Digital Download Day" znaleźć można na stronach internetowych firm partycypujących w projekcie:http://www.msn.co.uk ,http://www.tiscali.co.uk orazhttp://www.hmv.co.uk .