10 tys. internautów przez Aster City

Z usług szerokopasmowego dostępu do sieci świadczonych przez Aster City korzysta już ponad 10 tys. użytkowników. W przyszłym roku operator zamierza podwoić ich liczbę.

Liczba abonentów usługi szerokopasmowego dostępu do sieci, oferowanej przez warszawską Aster City, przekroczyła 10 tys. W przyszłym roku operator telewizji kablowej zamierza podwoić liczbę abonentów, korzystających z dostępu do Internetu. Obecnie oferta firmy obejmuje trzy podstawowe usługi dostępowe o przepustowości od 128 do 512 kb/s (połączenia internetowe) lub 512 kb/s do 2 Mb/s (transfer w ramach sieci Aster City Net). Według danych operatora, ACN obejmuje swoim zasięgiem już co szóste gospodarstwo domowe w Warszawie.

W ramach pakietu usług zintegrowanych Aster City Cable obsługuje obecnie 270 tys. abonentów telewizji kablowej i 14 tys. linii telefonicznych (sieć El-Net). Wprowadzono również ogólnodostępny numer 020 9568 w sieci El-Net, umożliwiający dostęp do Internetu wszystkim chętnym ze strefy numeracyjnej (0-22) będącym poza zasięgiem sieci ACN.