10 produktów w 10 minut - ruszył serwis Otwarte24.pl

O2.pl uruchomił darmową platformę do prowadzenia własnego e-sklepu - Otwarte24.pl

Ruszył oficjalnie serwis Otwarte24.pl - sklep bez opłat, którego właścicielem jest o2.pl. Otwarte24.pl to darmowa usługa adresowana do zainteresowanych uruchomieniem własnego sklepu w internecie. Każdy zarejestrowany użytkownik serwisu otrzyma własny sklep w subdomenie otwarte24.pl, łatwy w obsłudze panel, który umożliwia szybkie dodawanie produktów, bezpłatną promocję w porównywarce Radar.pl, narzędzia do monitorowania sprzedaży oraz pomoc techniczną.

Michał Brański - założyciel i członek zarządu o2.pl o nowej inicjatywie mówi: Celem stworzenia tego darmowego serwisu jest przyciągnięcie do handlu w internecie wszystkich tych, którzy z jakichkolwiek względów (np. z obawy przed siecią, z przyczyn finansowych lub braku umiejętności) do tej pory nie spróbowali swoich sił w e-commerce. Chcemy również dostarczyć profesjonalne i darmowe narzędzie tym, którzy e-handlem zajmowali się do tej pory w niezbyt zaawansowanej formie (np. super sprzedawcom z aukcji internetowych i innym anonimowym podmiotom działającym w sieci). To narzędzie jest proste w obsłudze: kilka kliknięć i do sprzedaży wystawić można 10 produktów w 10 minut.

Wg jakiego modelu biznesowego działać ma Otwarte24.pl? Jest to serwis w którym nie ma i nigdy nie będzie żadnych ukrytych opłat i abonamentów. Całkowicie darmowy. Nie chcemy na nim zarabiać. Naszym priorytetem jest stworzenie nowej podaży e-sklepów, które intensyfikować będą rozwój polskiego e-commerce - wyjaśnia założyciel o2.pl.

Wierzymy, że Otwarte24.pl podobnie jak inne inicjatywy budujące darmowy ekosystem internetu zwiększą ruch w sieci: zasilać będą porównywarki cenowe, potrzebować będą efektywnej reklamy i promocji oraz same szybko staną się potencjalnymi odbiorcami usług wspierających działalność handlową. Te pieniądze do nas wrócą. Otwarte24.pl to część naszej większej strategii marketingowej, w skład której w przyszłości będzie wchodzić m. in. pasaż handlowy - zapewnia Michał Brański.

Otwarte24.pl w swoim obecnym kształcie nie oferuje jednak kompletnego zarządzania procesami handlowymi w e-sklepie. Przede wszystkim nie ma możliwości składania zamówienia w sklepie (zastępują go e-maile wysyłane do sprzedawcy, który ręcznie nadaje produktom odpowiedni status), brakuje również systemu obsługi płatności. Wątpliwości budzić może też kwestia bezpieczeństwa danych, ochrony przed nieuczciwymi sprzedawcami i klientami, sprzedawania w e-sklepie funkcjonującym w subdomienie serwisu produktów niezgodnych z prawem lub o niestosownych treściach. Stwierdzenia pojawiające się na stronie np. - Cały czas dbamy o bezpieczeństwo danych oraz wprowadzamy istotne poprawki oraz o2.pl zastrzega sobie wprowadzenie innych kryteriów uprawniających do korzystania z serwisu - nie do końca wyjaśniają te sprawy.

Michał Brański podkreśla jednak, że otwarcie serwisu to dopiero pierwszy krok w realizacji szerszego planu i zapewnia, że platforma Otwarte24.pl będzie cały czas rozwijana i udoskonalana.