10 niezbędnych w podróży aplikacji dla BlackBerry

6.Mobiso

Rozbudowane narzędzie do zarządzania połączeniami oraz kontaktami. Aplikacja potrafi synchronizować kontakty w telefonie z tymi zapisanymi w Gmailu lub Outlooku - gdy zostanie to zrobione, Mobiso rejestruje szczegółowe dane o wszystkich połączeniach i pozwala na wygodne zarządzanie tymi informacjami (można np. zdecydować, by monitorowane były wyłącznie połączenia służbowe).

Ale to nie wszystko - aplikacja pozwala też na tworzenie notatek opisujących poszczególne połączenia (dane te można później eksportować jako arkusz kalkulacyjny Excel). Dla klientów indywidualnych aplikacja jest darmowa - firmy mogą z niej korzystać za 4,99 USD za użytkownika miesięcznie.

7.WeatherBug Direct

Wspomniane wcześniej aplikacje Poynt czy WorldMate Live potrafią, co prawda, pokazywać informacje o pogodzie - ale WeatherBug Direct robi to znacznie lepiej, dostarczając użytkownikowi danych, dzięki którym można łatwo zaplanować podróż (i np. zdecydować, jakie ubrania w nią zabrać).

Program prezentuje nie tylko bieżące informacje o warunkach atmosferycznych, ale również szczegółową prognozę (z możliwością wyświetlania analiz godzina po godzinie). Co ważne, aplikacja jest darmowa.

8.MyAssist

MyAssist to aplikacja, dzięki której dostajemy do dyspozycji osobistego asystenta, dostępnego z każdego miejsca, 24 godziny na dobę. Musisz zarezerwować pokój w hotelu? Wynająć samochód? Potrzebujesz lekarza? Wystarczy, że wyślesz e-maila lub zadzwonisz do swojego opiekuna w programie MyAssist - a on zajmie się wszystkim. Koszt usługi, która na razie dostępna jest tylko w USA, to 9,99 USD miesięcznie (+ koszt usług, które zaaranżuje dla nas asystent).

9.Navita Translator

Wygodne narzędzie do tłumaczenia tekstów w ponad 50 językach. Navita wykorzystuje systemy translatorskie Google'a i Microsoftu (przygotowany na potrzeby usługi Bing) i dzięki nim tworzy zadziwiająco składne tłumaczenia wprowadzonych tekstów.

Większość języków jest automatycznie wykrywana przez aplikację (po wpisaniu tekstu wystarczy wybrać język docelowy). Tłumaczenie może być wyświetlone na ekranie lub odczytane przez elektronicznego lektora - ta druga funkcja świetnie sprawdzi się za granicą. Program jest darmowy (o ile zgodzimy się na wyświetlanie reklam; wersja bez nich kosztuje 10 USD).

10.CarFinder

Znalezienie auta zaparkowanego gdzieś w zatłoczonym centrum nieznanego miasta może być niezłym wyzwaniem - szczególnie, jeśli jest jakiś popularny model z wypożyczalni. CarFinder znacznie to ułatwia - wystarczy zapisać lokalizację pojazdu (dzięki wbudowanemu do BlackBerry modułowi GPS), a później skorzystać z polecenie "Find your car". Aplikacja może wyświetlić szczegółową mapę z pozycją samochodu, albo też poprowadzić użytkownika do auta wyświetlając na bieżąco odpowiednie wskazówki.