10 gwiazd YouTube

Mają więcej fanów niż niejedna twarz znana z telewizji, wiele z nich utrzymuje się z publikowania filmów w Internecie - poznaj największe gwiazdy YouTube'a.

10 gwiazd YouTube
Jak pobierać filmy z YouTube?

Porada: Pobieraj z YouTube - jak ściągnąć filmy bez kombinowania

  • YouTube Downloader HD 1.1 - aplikacja, która umożliwia pobieranie filmów z serwisu YouTube (również w jakości HD) oraz ich konwersję do formatu AVI lub MP4.
  • xVideoServiceThief 2.0.1 - program przypominający interfejsem aplikację do obsługi trasnsferów peer-to-peer. Umożliwia pobieranie filmów z serwisów takich jak YouTube czy 123video.
  • YouTube Cinema 4.5.4.1 - wtyczka do przeglądarki Firefox, która umożliwia wyświetlanie filmów w trybie kinowym
  • YouTube Mobile - aplikacja do urządzeń z systemem Windows Mobile lub Symbian, która umożliwia oglądanie materiałów filmowych z YouTube na ekranie telefonu komórkowego
  • Desktop YouTube Downloader 2.2 - prosta w obsłudze aplikacja, która pobierze i przekonwertuje materiały filmowe z serwisu YouTube

Wśród gwiazd YouTube'a są muzycy, komicy, a nawet jedna nauczycielka języka angielskiego. Najbardziej popularne osobistości mają setki tysięcy widzów, a każdy ich filmik jest oglądany miliony razy. Oto lista pięciu najciekawszych youtube'owych celebrytów.

1. applegirl002

22-letnia Koreanka Kim Yeo-hee zdobyła popularność po tym, jak umieściła nagrania na których widać, jak śpiewa największe przeboje, używając jako instrumentów kilku iPhone'ów z zainstalowanymi aplikacjami muzycznymi. Filmy obejrzało kilka milionów osób, a Kim Yeo-hee jest obecnie w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu dla wytwórni płytowej.

2. MysteryGuitarMan

23-letni Brazylijczyk Joe Penna to jeden z najbardziej ambitnych youtube'owych muzyków. Od czterech lat publikuje zabawne teledyski ze swoją osobą w roli głównej. Grywa na różnych instrumentach, nieobce są mu nawet puszki po napojach. Jego kanał śledzi ponad 900 tys. osób.

3. HotForWords

29-letnia Marina Orlova przybyła do Stanów Zjednoczonych z Mokswy, gdzie skończyła studia filologiczne. Wcześniej była nauczycielką w szkole, a obecnie za pośrednictwem YouTuba edukuje miliony internautów, tłumacząc pochodzenie i znaczenie różnych słów w języku angielskim. Robi to na tyle efektownie, że została wybrana przez serwis internetowy magazynu Wired najseksowniejszą komputerową osobistością 2009 roku. Wydała także książkę poświęconą historii słów.